3. ОБЗОР: Ман Сити взе нужното срещу Фулъм за още една крачка към титлата (ВИДЕО)

ОБЗОР: Ман Сити взе нужното срещу Фулъм за още една крачка към титлата (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед надви с 1:0 Астън Вила по същото време

Манчестър Сити постигна осма поредна победа във Висшата лига, надделявайки над Фулъм с 2:1 на "Крейвън Котидж".

Още във втората минута Тим Рийм извърши нарушение в наказателното поле, което доведе до дузпа за Манчестър Сити. Зад топката, разбира се, застана Ерлинг Холанд, който прати топката в долния десен ъгъл на Бернд Лено за 0:1.

Четвърт час след началото на мача Фулъм успя да изравни. Хари Уилсън отклони центрираната топка към Карлош Винисиус, който я насочи във вратата на Едерсон.

В 27-ата минута Грийлиш нанесе страхотен изстрел към горния десен ъгъл, но Лено успя с върха на ръкавиците си да отклони топката в гредата. Десетина минути след това Манчестър Сити успя отново да поведе в резултата. Хулиан Алварес овладя топката и отправи силен изстрел от дистанция и прати топката във вратата на Лено.

В началото на втората част Лено реагира блестящо при изстрел на Холанд, а в 52-ата минута отрази и удар на Алварес. В 68-ата минута от Фулъм имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Боби Рийд, но главният съдия не уважи претенциите им.

По същото време другия клуб от града - Манчестър Юнайтед се наложи над Астън Вила с 1:0 на „Олд Трафорд“.

Началният натиск Юнайтед даде резултат в 39-ата минута, когато Маркъс Рашфорд проби отляво, навлезе в наказателното поле чрез дрибъл и шутира ниско по тревата. Емилиано Мартинес не успя да се намеси по най-добрия начин, а Бруно Фернандеш копна аржентинския страж при добавката, за да изведе своя тим напред в резултата.

Така "червените дяволи" остават 4-ти с 63 точки, тъй като Нюкасъл също взе своя мач от кръга срещу Саутхемптън.