3. ОБЗОР: Манчестър Сити, Челси и Арсенал записаха победи (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Манчестър Сити, Челси и Арсенал записаха победи (РЕПОРТАЖИ)

Сари и Азар пренаписаха историята, вижте всички резултати от Висшата лига

Челси постигна впечатляващ обрат у дома срещу Кардиф Сити и победи новаците с 4:1 след хеттрик на най-ярката си звезда Еден Азар.

Сол Бамба откри изненадващо резултата на „Стамфорд Бридж“ в мача от петия кръг на английската Висша лига, разписвайки се в 16-ата минута, но после Азар показа какво може.

Той се разписа последователно в 37-ата и в 44-ата минута, за да направи обрата пълен още преди почивката, а след нея бе точен от дузпа.

Белгиецът реализира от бялата точка в 80-ата минута, а само три по-късно появилият се като резерва Вилиан оформи крайния резултат с красив гол.

Така Азар вече еднолично заема десетата позиция сред голмайсторите на Челси за всички времена и освен това стана едва четвъртият футболист с повече от един хеттрик за „сините“ след Дидие Дрогба, Франк Лампард и Джими Флойд Хаселбанк.

Пристигналият това лято в Лондон мениджър Маурицио Сари пък стана едва четвъртият треньор в историята на Висшата лига, започнал престоя си с пет последователни победи.

След тях Челси има пълен актив от 15 точки, с колкото е и Ливърпул след успеха си по-рано през деня в дербито срещу Тотнъм с 2:1.

Шампионът Манчестър Сити пък постигна очакван домакински успех над другия новак в елита – Фулъм. Точни за „гражданите“ срещу отбора, воден от бившия треньор на Левски Славиша Йоканович, бяха Лерой Сане (2‘), Давид Силва (21‘) и Рахим Стърлинг (47‘).

Арсенал също се поздрави с успех, надделявайки като гост на Нюкасъл с 2:1, а победи записаха още Борнемут и Кристъл Палас, налагайки се съответно над Лестър с 4:2 и над Хъдърсфийлд с 1:0.

Понеделник, 22:00 Саутхемптън – Брайтън

РЕПОРТАЖИ ОТ ВСИЧКИ МАЧОВЕ ГЛЕДАЙТЕ В СЕКЦИЯ "ВИДЕО" - ТУК!
Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1