3. ОБЗОР: Манчестър Сити пак е първи в Англия, Холанд с нов рекорд (ВИДЕО)

ОБЗОР: Манчестър Сити пак е първи в Англия, Холанд с нов рекорд (ВИДЕО)

Ливърпул излезе 5-и след успех над Фулъм

Английският шампион Манчестър Сити направи нова крачка към защита на титлата си във Висшата лига.

„Гражданите“ победиха вкъщи Уест Хем с класическото 3:0 в отложен мач от 28-ия кръг и записаха 9-ти пореден успех за първенство, за да си върнат върха във временното класиране.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола имат 79 точки, с 1 повече от втория Арсенал, но и с мач по-малко.

С 59 в своя актив пък вече може да се похвали Ливърпул, който спечели с минималното 1:0 домакинството си на друг лондонски тим – Фулъм, за да излезе на 5-а позиция в подреждането.

Гол от дузпа на Мохамед Салах в 39-ата минута бе достатъчен на мърсисайдци да съберат 59 точки и да се приближат на 4 до 4-ия Манчестър Юнайтед, който обаче е изиграл с 2 срещи по-малко.

Пораженията оставиха Фулъм с 45 точки, а Уест Хем с 34.

Манчестър Сити показа категорично, че е по-добрият отбор от „чуковете“ на своя „Етихад“ и реши всичко с попадения след почивката, дело на Нейтън Аке (50), резервата Фил Фоудън (85) и обичайният заподозрян Ерлинг Холанд (70), който постави пореден рекорд в дебютния си сезон на Острова.

Първата добра възможност за гол пред „небесносините“ се откри в 10-ата минута.Тогава Нейтън Аке засече с глава центриране от корнер, но топката премина над вратата. След половин час игра Джак Грийлиш получи в наказателното поле, освободи се и отправи удар в левия ъгъл, но вратарят се справи.

В 32-ата минута на срещата великолепно двойно подаване между Ерлинг Холанд и нахлулия от задна позиция Родри даде възможност на испанеца да излезе в отлична позиция и да стреля, но кълбото срещна гредата и излезе в аут.

Крепостта на "чуковете" падна в 50-ата минута. Тогава Рияд Марез центрира от пряк свободен удар, а Нейтън Аке беше оставен непокрит на далечната греда и с глава вкара за 1:0.

В 69-ата минута Хулиан Алварес опита опасен удар извън наказателното поле, но Фабиански успя да се справи.

Минута по-късно обаче "гражданите" стигнаха до втори гол. Домакините отнеха топката в центъра на терена. Джак Грийлиш напредна и пусна страхотен извеждащ пас към Холанд.

Норвежецът овладя и прехвърли Фабиански за 2:0 за своя гол №35, което е нов рекорд за Висшата лига за попадения в рамките на един сезон.

Крайното 3:0 пък оформи появилият се малко по-рано от пейката Фил Фоудън, макар и с доза късмет, в 85-ата минута.

Така в крайна сметка Манчестър Сити и Ливърпул спечелиха отложените си срещи като тази на „червените“ също бе от 28-и кръг на Висшата лига.