3. ОБЗОР: Манчестър Сити си върна върха във Висшата лига (ВИДЕО)

ОБЗОР: Манчестър Сити си върна върха във Висшата лига (ВИДЕО)

„Гражданите“ с класика срещу Брайтън, Евертън и Лестър с реми в Ливърпул

Манчестър Сити отново е лидер във временното класиране на английската Висша лига.

Шампионите победиха Брайтън с класическото 3:0 на своя „Етихад“ и изместиха от първото място Ливърпул, който го зае ден по-рано след разгром 4:0 в дербито с Манчестър Юнайтед.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола решиха всичко в отложения от 30-ия кръг двубой с 2 попадения в рамките на 12 минути след почивката.

Те бяха дело на Рияд Марез (53) и Фил Фоудън (65), а точка на спора сложи Бернанрдо Силва (82) малко преди края.

Така „гражданите“ се върнаха на победния път, след 3 поредни двубоя във всички турнири без успех, за да съберат 77 точки и отново да са с 1 пред Ливърпул.

Брайтън от своя страна игра добре през първото полувреме, но остана с празни ръце и с 40 точки заема 10-ото място.

Точно 40 точки вече има и Нюкасъл след минимална домакинска победа срещу Кристъл Палас.

Евертън пък се отдалечи от изпадащите благодарение на гол в добавеното време на Ричарлисон за крайното 1:1 срещу Лестър у дома.

„Лисиците“ са 9-и в класирането с 41 точки, а „карамелите“ вече имат 29 и са на 4 от първия изпадащ Бърнли.