3. ОБЗОР: Манчестър Юнайтед и Ювентус на четвъртфинал (ВИДЕО)

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед и Ювентус на четвъртфинал (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и голмайстори от реваншите

Станаха ясни всички четвъртфиналисти в тазгодишното издание на Лига Европа.

Приятната изненада Роял Юнион Сейнт-Жилоа, Спортинг (Лисабон), Байер (Леверкузен), Рома, Манчестър Юнайтед, Ювентус, Фейенорд и Севиля продължиха напред и вече очакват петъчния жребий, за да разберат съперниците си в следващата фаза.

За нея по най-категоричен начин се класира Фейенорд, който разби гостуващия Шахтьор (Донецк) със 7:1.

С по 2 попадения за разгромния успех се отличиха Оркун Кьокджю и Усама Идриси, за да може нидерландският тим да спечели битката с общ резултат 8:2.

След 5:1 пък напред продължи английският Манчестър Юнайтед, който стигна до минимална победа с 1:0 при визитата си на Бетис. Както и в първия мач, игран на „Олд Трафорд“, резултатът бе открит от намиращия се в страхотна форма Маркъс Рашфорд.

Този път обаче това се случи през второто полувреме, след като преди почивката и двата отбора удариха по 1 греда.

След паузата обаче „червените дяволи“ вдигнаха оборотите и Рашфорд пропусна 2 отлични шанса преди да се разпише с мощен изстрел от дистанция в 56-ата минута.

Ювентус също постигна победа като гост, но с 2:0, за да отстрани Фрайбург с общ резултат 3:0.

„Бианконерите“ откриха в Германия с гол от дузпа на Душан Влахович в последната минута на редовното време за първата част.

Наказателният удар бе отсъден заради игра с ръка в наказателното поле на Мануел Гулде, а самият той получи втория си жълт картон в срещата и бе изгонен.

В добавеното време на двубоя пък изстрел на Фердерико Киеза срещна напречната греда, ала малко след това италианецът все пак се разписа, за да оформи крайното 2:0.

Междувременно най-титулуваният клуб в надпреварата също ще играе в четвъртфиналите. Севиля загуби с 0:1 гостуването си на Фенербахче, но въпреки това се класира с общ резултат 2:1. Единственото попадение в Истанбул вкара голмайсторът на домакините Енер Валенсия, също от дузпа малко преди почивката, но това не бе достатъчно и така испанският тим продължи напред.

Останалите реванши от осминафиналите на Лига Европа стартират в 22:00 часа.