3. ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати

Манчестър Юнайтед постигна труден домакински обрат срещу опашкаря Шефилд Юнайтед в отложен мач от XXIX кръг на английската Висша лига.

„Остриетата“ повеждаха 2 пъти на „Олд Трафорд“, но капитанът на „червените дяволи“ Бруно Фернандеш блесна с 2 гола и асистенция, а по веднъж се разписаха бившият такъв Хари Магуайър и нападателят Расмус Хойлунд, който оформи крайното 4:2.

След него възпитаниците на Ерик тен Хаг изместиха от 6-ото място Нюкасъл, който загуби с 0:2 визитата си на Кристъл Палас по същото време.

Жан Матета се разписа на 2 пъти след почивката, за да останат „свраките“ с 50 точки и да отстъпят 6-ата позиция на Манчестър Юнайтед, събрал с 3 повече в своя актив.

Днес домакините започнаха силно на „Олд Трафорд“ и още в 38-ата секунда Диого Далот отправи страхотен удар, ала вратарят на гостите отговори с майсторско спасяване и изби с върха на пръстите си над гредата.

Впоследствие „червените дяволи“ овладяха инициативата, но трудно стигаха до чисти голови положения.

Такова в средата на първата част имаше Алехандро Гарначо, чийто удар обаче бе право в тялото на вратаря и не го затрудни.

В 31-ата минута Кристиан Ериксен изведе Расмус Хойлунд сам срещу стража на гостите, но нападателят си затвори ъгъла и стреля в близкия, което улесни вратаря и той спаси с крак.

Малко след това неговият колега Андре Онана сгреши при изнасянето на една топка и я подаде на Джейдън Богъл, който напредна и отблизо го простреля в близкия ъгъл с първия точен удар на „остриетата“, дошъл в 35-ата минута за 1:0.

Отговорът на домакините не закъсня. В 42-ата минута защитникът им Хари Магуайър се разписа с глава във втори пореден мач, за да изравни резултата – 1:1.

Само 3 минути по-късно Гарначо трябваше да направи обрата пълен, ала силният му шут от движение бе отразен с една ръка от вратаря на Шефилд.

Така почивката дойде при равенство, а скоро след нея „остриетата“ удариха отново. В 50-ата минута те осъществиха една добра атака, завършена от движение от Бен Бриъртън Диас за 2:1.

По този начин гостите показаха 100-процентова ефективност при ударите – 2 от 2. Домакините обаче не се предадоха, макар да започнаха да чуват сериозни освирквания от трибуните.

В 56-ата минута Диого Далот бе изведен отлично сам срещу вратаря, но се засуети и в последния миг топката му бе избита от притичал защитник.

Само 3 минути по-късно Хари Магуайър бе задържан в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, макар че междувременно топката влезе в мрежата на Шефилд.

Капитанът на домакините Бруно Фернандеш показа хладнокръвие и изпълни прецизно наказателния удар, за да изравни резултата в 61-ата минута, разписвайки се в пети пореден мач – 2:2.

Именно португалецът се превърна в спасител за своя тим, а навярно и за поста на мениджъра Ерик тен Хаг в 81-ата минута. Тогава Бруно получи пред наказателното поле и с ювелирно изпълнение прати топката в горния ъгъл на вратата, за да направи обрата пълен – 3:2.

Той бе подпечатан окончателно от Хойлунд, който само 4 минути по-късно засече майсторска асистенция на Бруно Фернандеш, за да прати отблизо топката в мрежата и да оформи крайното 4:2.

В другите мачове, играни днес, Борнемут спечели с човек по-малко и минималното 1:0 визитата си на Уулвърхемптън, а Евертън ликува изненадващо в градското дерби с Ливърпул – 2:0.