3. ОБЗОР: Манчестър Юнайтед, Юве и Севиля на осминафинал в Лига Европа (ВИДЕО)

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед, Юве и Севиля на осминафинал в Лига Европа (ВИДЕО)

Вижте всички осминафиналисти

В четвъртък вечер станаха ясни всички осминафиналисти в турнира Лига Европа.

Манчестър Юнайтед, Унион (Берлин), Байер (Леверкузен), Рома, Севиля, Шахтьор (Донецк), Ювентус и Спортинг (Лисабон) продължиха към следващата фаза на турнира.

Юве и Спортинг постигнаха убедителни победи като гости, за да вземат първите 2 квоти.

Впоследствие с такива се сдобиха още Севиля и Байер (Леверкузен), след като „аспирините“ отстраниха с дузпи Монако.

Манчестър Юнайтед пък постигна впечатляващ домакински обрат до 2:1 над Барселона в дербито на вечерта и отстрани каталунците с общ резултат 4:3 от двата мача.

След 2:2 на „Ноу Камп“, днес възпитаниците на Ерик тен Хаг се озоваха в ролята на догонващи в резултата в 18-ата минута, когато Роберт Левандовски откри от дузпа.

Той бе точен, макар че вратарят на „червените дяволи“ Давид де Хеа докосна топката преди тя да спре в мрежата му.

Така Барса се оттегли с минимален аванс на почивката, но след нея домакините вкараха 2 безответни попадения.

Фред изравни още в 47-ата минута, когато получи от Бруно Фернандес, докато резервата Антъни направи обрата пълен с шут по диагонала в 73-ата минута.

По-рано през деня  Юве победи с 3:0 френския Нант като гост и преодоля равенството 1:1 в първата среща. По подобен сценарий се разви и срещата в северния датски град Хернинг, където Спортинг вкара четири безответни гола на местния Мидтиланд. И този двубой започна след 1:1 в първия мач.

Третият отбор, който продължи напред днес, бе Севиля. Испанците биха с 3:0 в първата среща ПСВ Айндховен и сега малко потрепериха, но въпреки поражението с 0:2, севилци отиват към следващия етап на втория турнир по сила в Европа.

Аржентинската суперзвезда Анхел ди Мария заби хеттрик на Стад Льо Божоар в Нант, като откри резултата още в 5-ата минута. В 18-ата гостите получиха двойно предимство – дузпа и червен картон заради нарушението на Никола Палоа. Ди Мария вкара от 11-те метра и успокои Старата госпожа. Ди Мария вкара и третия гол, възползвайки се от чудесна асистенция на Душан Влахович.

Спортинг (Лисабон) също беше крайно убедителен, макар до почивката да имаше само един гол преднина, дело на Себастиан Коатес в 21-ата минута. Виктор Пауло-Паулиньо в 38-ата минута набързо инкасира два жълти картона и остави домакините 10 на терена. Логично след почивката на терена имаше един отбор и това бяха португалците, които стигнаха до нови три гола, два от които на Педро Гонсалвеш в 50-ата и 77-ата минута. Крайното 0:4 фиксира австрийското попълнение Щефан Гартенман пет минути преди последната съдийска свирка.

Люк де Йонг откри резултата за ПСВ Айндховен срещу Севиля чак в 77-ата минута и това логично съкрати шансовете на отбора му да обърне развоя. Натискът на отчаянието доведе само до един гол – за 2:0 на Фабио Соареш в 95-ата минута.

Турнир Лига Европа, 1/16-финали – реванши:

Монако (Франция) – Байер (Леверкузен)    2:3, 0:3 при дузпите (в първата среща 3:2)

ПСВ Айндховен (Нидерландия) – Севиля (Испания)    2:0 (в първата среща 0:3)

Нант (Франция) – Ювентус (Италия)    0:3 (в първата среща 1:1)

Мидтиланд (Дания) – Спортинг Лисабон (Португалия)    0:4 (в първата среща 1:1)

Манчестър Юнайтед (Англия) - Барселона (Испания) 2:1 (в първата среща 2:2)

Унион Берлин (Германия) - Аякс (Нидерландия) 3:1 (в първата среща 0:0)

Рома (Италия) - Залцбург (Австрия) 2:0 (в първата среща 0:1)

Рен (Франция) - Шахтьор Донецк (Украйна)1:0, 4:5 при дузпите (в първата среща