3. ОБЗОР: Монако удари Клермон, Страсбург би Монпелие с 10 души

ОБЗОР: Монако удари Клермон, Страсбург би Монпелие с 10 души

Вижте всички резултати и класирането във френската Лига 1

Монако се наложи над Клермон с 2:0 в мач от 22-рия кръг на френската Лига 1. Отборът от Княжеството изкова успеха си още в първия четвърт час на мача. В третата минута Кайо Енрике центрира от пряк свободен удар, а Гийермо Марипан се извиси над всички в малкото наказателно поле и вкара зрелищно попадение.

В 13-ата минута Александър Головин направи меко центриране в наказателното поле, където Бреел Емболо изпревари защитник на Клермон и с глава покази резултата на 2:0.

Монако продължи да е по-добрият отбор и след половин час игра голям пропуска направи Такуми Минамино. След почивката Грежон Киай от Клермон падна в наказателното поле на гостите, но не бе отсъдена дузпа.

Една минута преди края на редовното време Жим Алевина от домакините бе изведен очи в очи с вратаря, но шутът му премина покрай левия стълб. Отборът на Монако остава на четвърто място в класирането, но вече се приближи само на точка от третия Ланс, докато Клермон остава на десета позиция.

Междувременно Страсбург спечели много важна победа над Монпелие с 2:0 във френската Лига 1. Успехът беше още по-впечатляващ, тъй като отборът от Елзас игра около един час с човек по-малко на терена, но не само, че гостите не успяха да направят нищо за това време, а Страсбург дори удвои преднината си. Абибу Диало вкара и двата гола за Страсбург, като откри резултата в първата минута, а в последната на първата част удвои. Жан Аолу от домакините бе изгонен от терена в 33-ата минута заради грубо нарушение. Страсбург вече е на 17-о място в Лига 1, а Монпелие остава на 14-а позиция, но е близо до дъното.

Нант също направи добра операция, като се наложи над Аячо в гостуването си с 2:0. Еван Бисан и Людовик Блас бяха точни за "канарчетата" след почивката, а между двете попадение бе изгонен Исмаел Диало от Аячо, който задържа човек като последен в защита. Нант е на 13-о място в класирането.

Оксер и Реймс завършиха при нулево равенство, което не оправя нещата на новака Оксер, затънал на дъното. Домакините все пак спряха серията си от 7 поредни загуби в първенството. Реймс е с впечатляващите 14 срещи без загуба и е само на една от рекорда си, който е от далечната 1959 година.

Лориен и Анже също завършиха изненадващо 0:0. Това бе едва 9 точка за тима на Анже в шампионата, който е твърдо на последното място с минимални шансове за спасяване. Лориен дълго време бе в челото, но се смъкна до седмото място заради някои трансфери през зимата и колебливата форма.