3. ОБЗОР: Наполи мачка в Италия (ВИДЕО)

ОБЗОР: Наполи мачка в Италия (ВИДЕО)

Каляри спря Фиорентина

Наполи постигна убедителна домакинска победа с 4:1 над Салернитана в двубой от 23-ия кръг на Серия "А".

В 17-ата минута Жуан Жезус даде преднина на неаполитанците със своя гол, който първоначално не беше зачетен, но в крайна сметка ВАР показа, че няма нито засада, нито игра с ръка на асистиралия му Елиф Елмас. В 33-ата минута гостите организираха чудесна атака, която завърши с попадение на Федерико Бонацоли, сложил край на серията на Салернитана от осем мача без гол от игра. Домакините обаче си върнаха аванса в добавеното време на първата част. Тогава Елмас проби в наказателно поле и беше фаулиран от Фредерик Весели. Защитникът получи жълт картон, а Дрис Мертенс реализира отсъдената дузпа.

В 47-ата минута Мертенс опита воле, което щеше да мине пред вратата, но Амир Рахмани засече топката и я прати в противниковата мрежа. Само четири минути по-късно съдията реши, че Весели е играл с ръка в наказателното си поле. ВАР потвърди преценката му и това доведе до изгонването на бранителя от игра, както и до втора дузпа за домакините от мача. Този път тя беше вкара от влезлия на почивката Лоренцо Инсиние, който има само един гол по-малко за клуба в сравнение с Диего Марадона.

След тази победа Наполи продължава да заема третото място в класирането, но вече има 46 точки или със седем по-малко от лидера Интер. Салернитана е на дъното с едва 10 спечелени пункта до момента.

В ранния мач Каляри и Фиорентина завършиха 1:1 в драматичен мач от 23-ия кръг на италианската Серия „А“.

За гостите двубоя пропусна голямата звезда на „виолетовите“ Душан Влахович, който малко по-рано даде положителен тест за коронавирус.

Още в 8-мата минута Фиорентина получи право да изпълни дузпа, но изстрелът на Кристиано Бираги бе спасен от Борис Радунович. Секунди преди преди почивката домакините достигнаха до най-чистото си положение, но шутът на Гастон Перейро разтресе напречната греда.

Две минути след подновяването на играта Каляри излезе напред в резултата. Жоао Педро засече центриране от корнер и прати топката в мрежата на „виолетовите“.

В 64-а минута домакините получиха златен шанс да затворят мача. Алваро Одрисола игра с ръка в наказателното поле и реферът бе категоричен – дузпа и червен картон! Жоао Педро се нагърби с изпълнението, но Пиетро Терачано развенча опита му и със страхотен рефлекс опази мрежата си от второ попадение.

Дори и с човек по-малко Фиорентина все пак стигна до равенството. Това се случи четвърт час преди края, когато Рикардо Сотил завърши красив индивидуален пробив с мощен шут около границата на наказателното поле и не остави шансове на Борис Радунович за 1:1.

До края на мача голови положения липсваха и така двата тима поделиха точките. Каляри остава в зоната на изпадащите с едва 17 точки, а Фиорентина заема 6-та позиция със своите 36 пункта.