3. ОБЗОР: Наполи удари Аталанта и настигна Милан (ВИДЕО)

ОБЗОР: Наполи удари Аталанта и настигна Милан (ВИДЕО)

Удинезе разгроми Каляри

Наполи постигна ценен успех с 3:1 при гостуването си срещу Аталанта в един от най-интересните двубои от 31-ия кръг от шампионата на Италия.

"Небесносините" се изравниха на върха с лидера Милан след третата си поредна победа, като двата отбора имат по 66 точки. В понеделник "росонерите" приемат състава на Болоня.

В осмата минута вратарят Давид Оспина се справи със създадената от Руслан Малиновски опасност, а само пет минути по-късно неаполитанците получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение в наказателното поле на Хуан Мусо срещу Дрийс Мертенс. Лоренцо Инсиние беше точен от бялата точка.

В 37-ата минута Инсиние подаде за Матео Политано, който покачи резултата на 2:0.

В 58-ата минута Мартен де Роон намали пасива на "нерадузрите" след центриране на Алексей Миранчук, но девет минути преди изтичане на редовното време резервата Елиф Елмас фиксира крайното 3:1 след бърза контра.

Отборът от Бергамо е на седма позиция в подреждането.

В друга среща от кръга Удинезе разгроми с 5:1 у дома застрашения от изпадане от елита тим на Каляри. Жоао Педро даде аванс за гостите след 32 минути игра, но португарецът Бето се отличи с хеттрик и голове в 45-ата, 49-ата и 73-ата минута на двубоя. Бразилецът Родриго Бекао и аржентинецът Науел Молина също бяха точни в полза на домакините от Удине, които се изкачиха на 12-то място в Серия А с 33 точки.

Червен картон от гостите получи Алберто Граси в 82-ата минута.