3. ОБЗОР: Наполи влетя в топ 4, Аталанта разби Сасуоло (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Наполи влетя в топ 4, Аталанта разби Сасуоло (РЕПОРТАЖИ)

Вижте тук как завършиха седемте обедни мача от кръга в Серия А

Наполи успя да победи с 3:1 Каляри при гостуването си от 15-ия кръг на Серия А. Пертенопеите имаха трудности в средата на срещата, но все пак успяха да стигнат до убедителна победа, която ги вкара в топ 4 на Серия А.

В 13-та минута Инсине стреля опасно от границата на наказателното поле, но той премина покрай лявата греда на Краньо.

В 25-та минута гостите откриха резултата. Анреа Петаня намеси с пас Пьотр Желински и полският халф стреля извън наказателното поле по отличен начин и не остави шанс на стража на домакините.

След почивката мачът стана по-интересен и след точно час игра домакините изравниха. Жоао Педро се добра до топката при разбъркване пред вратата на Наполи и я прати в мрежата им за 1:1.

Неаполитанци обаче не чакаха дълго и след две минути си върнаха аванса. Отново Желински бе точен след отлично центриране на Джовани Ди Лоренцо.

Малко след това Каляри остана и с човек по-малко след втори жълт картон на Ликагианис. В 74-та минута Лозано отбеляза за 3:1 след като топката се отби в дясната греда и се озова в краката му. Крайното 4:1 направи Инсине от дузпа в 85-та минута.

Така Наполи събра 28 точки и излезе на четвъртата позиция след загубата на Сасуоло, а пертенопеите имат и мач по-малко от останалите си съперници.

По същото време в Бергамо Аталанта започна ударно 2021 година с разгромна победа 5:1 над Сасуоло. Бергамаските започнаха наказателната си акция още в 11-та минута.

Тогава Дуван Сапата показа отлична ориентация в наказателното поле и откри за домакините. Точно преди почивката авансът на Аталанта бе удвоен след отлична комбинация между Иличич и Песина, като последният стреля отлично и отбеляза.

След полувремето в 49-та Сапата отново вкара с мощен изстрел под напречната греда. Осем минути по-късно резултатът набъбна до 4:0. Робин Госенс получи топката на границата на наказателното поле и стреля, като направи Консили безпомощен.

В 68-та влезлият като резерва Луис Муриел също вкара редовния си гол след пас на Фройлер. Почетното попадение за гостите пък падна в 75-та, когато Кирикеш се възползва от слабо боксирана топка и я прати в мрежата на Аталанта.