3. ОБЗОР: Наполи затъва, феновете беснеят (ВИДЕО)

ОБЗОР: Наполи затъва, феновете беснеят (ВИДЕО)

Лацио ликува в Удине

Кризата в Наполи продължава да се задълбочава с пълна сила. Шампионът на Серия А от изминалия сезон записа четвърти пореден мач без успех след тежко 0:3 от Торино като гост.

Това бе и четвърди мач, в който партенопейците не успяха да отбележат попадение. Головото шоу започна 120 секунди преди почивката. Тогава след центриране от фаул и последвало разбъркване, Антонио Санабрия се озова очи в очи с вратаря на гостите Пиерлуиджи Голини и не сгреши.

На почивката треньорът на "небесносините" Валтер Мадрази пусна в игра новото попълнение Валтер Мацоки, привлечен от Салернитана. Бранителят остана на терена едва 5 минути преди да получи директен червен картон и това да удари още веднъж по надеждите на Наполи за нещо в този мач.

Две минути по-късно Никола Влашич вдигна на крака трибуните, след като хубав удар извън наказателното поле влетя в долния десен ъгъл на Наполи. В 66-ата минута Алесандро Бонджорно с глава след центриране от ъглов удар довърши шампионите, е феновете на гостите започнаха да буйстват, което доведе до временно прекратяване на срещата.

Поражението може да се окаже фатално за наставника Валтер Мадзари, чийто договор е до края на сезона, но може и да не бъде изпълнен заради незадоволителните резултати.

В същото време Лацио продължи възхода си в Серия А. Тимът на Маурицио Сари надви с 2:1 Удинезе като гост. Хубаво изпълнение на фаул на Лука Пелегрини доведе до откриване на резултата още в 12-ата минута. Друго статично положение пък доведе до изравнително поподение на Уолас. Четвърт час преди края Метиас Весино нахлу в наказателното поле, след което стреля по диагонала и донесе успеха за "орлите". Победата изпрати Лацио пред Наполи в класирането, а шампионите вече са извън топ 8.