3. ОБЗОР: Нотингам срази лидера и остава в борбата за промоция

ОБЗОР: Нотингам срази лидера и остава в борбата за промоция

Вижте всички резултати от мачовете в Чемпиъншип, които се играха днес

Нотингам спечели с 4:2 домакинството си на лидера Лийдс и остава в борбата за промоция  във Висшата лига. Форест е на 7-а позиция с 39 точки. Четири повече имат Мидълзбро и Дарби, които заемат последните две места, даващи право на участие в прейофите.

Домакините поведоха в 5-ата минута, когато се възползваха от груба грешка на играчите на Лийдс. Джак Коблак пресече нескопосан опит на Форшоу се опита да върне топката към вратаря Пийкок-Фарел и я вкара във вратата.

Гостите останаха с човек по-малко в 42-та минута, след като Филипс бе изгонен с директен червен картон. Лийдс все пак успя да изравни в 52-ата минута с гол на Джак Кларк, ав 64-ата минута стигнаха до пълен обрат. Попадението реализира Алиоски.

Джак Колбак се разписа за втори път в 69-та минута и Нотингам изравни – 2:2. Домакините отново поведоха с гол на Дарил Мърфи в 72-ата. Победата за Нотингам бе подпечатана в 76-та минута с гол на Озбърн.

Дарби Каунти изпусна трите точки - 1:1 в домакинския си мач с пряк конкурент за място в топ 6 - Мидълзбро.

Хари Уилсън успя да изведе Дарби напред в резултата във 2-ата минута. Уилсън се възползва от грешка в защитата на Мидълзбро и вкара топката във вратата на Дарън Рандълф. Мидълзбро стигна до равенството в 52-та минута с гол на Хюджил.

И съдиите се оплакаха от преумора във футбола

В Англия все по-сериозно се говори за стачка на футболистите заради многото мачове

Тен Хаг пас се спаси от уволнение в Манчестър Юнайтед

"Червените дяволи" дават още време на мениджъра

Робин Гозенс в националния на Германия заради многото контузени

Робин Гозенс от Фиорентина беше повикан в състава на германския национален отбор за мачовете от Лигата на нациите с Босна Херцеговина и Нидерландия, след като левият бек Давид Раум стана шестият играч, отпаднал от Бундестима поради контузия

Защитник на Комо изгоря за 10 мача заради расистки обиди

Марко Курто е наказан с лишаване от състезателни права за 10 мача заради расистки обиди към корейския нападател на Уулвърхямптън Уондърърс Хван Чи-Чан