3. ОБЗОР: Партизан разби палача на Левски в Европа

ОБЗОР: Партизан разби палача на Левски в Европа

Вижте всички резултати от Лигата на конференциите

Партизан се наложи без проблем с 4:1 над Хамрун Спартанс и направи огромна крачка към груповата фаза на Лига на конференциите.

Малтийците, които сътвориха сензация срещу Левски преди седмица и спечелиха  с дузпи в София, този път нямаха сили да се противопоставят.

Партизан реши всичко до почивката, когато водеше с 3:0. Четвъртото попадение за "гробарите" беше дело на бившия халф на Черно море Патрик Андраде.

Фиорентина се завърна с победа в евротурнирите, след като спечели с 2:1 като домакин на Твенте в двубой от плейофите на Лигата на конференциите. Николас Гонзалес и Артур Кабрал дадоха добър аванс на „виолетовите“ през първата част, а Вацлав черни върна един гол след подновяването на играта.

Балкани е на път да стане първият косовски отбор, който успява да се класира за груповата фаза на някой от евротурнирите. Съставът на старши треньора Илир Дая победи с 2:1 като гост северномакедонския Шкупи и е много близо до историческото постижение.

Унгарският МОЛ Фехервар записа изненадваща победа с 2:1 при гостуването си на германския Кьолн. Още в 14-ата минута Флориан Дитц изведе домакините напред. Унгарците обърнаха до почивката чрез Будву Зивзивадже и Палко Дардай.

Виляреал се наложи с 4:2 над Хайдук (Сплит) в Испания. Кристиан Димитров беше в групата на хърватите, но не се появи в игра и още няма нито един мач през сезона.

Истанбул Башакшехир и Антверп направиха 1:1. Гола за белгийците вкара бившият защитник на Локомотив (Пловдив) Диниш Алмейда. Португалецът се разписа в 88-ата минута и донесе равенството на тима си.

РЕЗУЛТАТИ ОТ ПЪРВИТЕ ПЛЕЙОФИ НА ЛИГАТА НА КОНФЕРЕНЦИИТЕ:

ЦСКА (България) - Базел (Швейцария)                                         - 1:0

Марибор (Словения) - ЧФР Клуж (Румъния)                                     - 0:0

РФС (Латвия) - Линфийлд (Северна Ирландия)                                  - 2:2

Лех Познан (Полша) - Дюделанж (Люксембург)                                  - 2:0

Шкупи (Република Северна Македония) - Балкани (Косово)                      - 1:2

Зрински Мостар (Босна и Херцеговина) - Слован Братислава (Словакия)         - 1:0

Вадуц (Лихтенщайн) - Рапид Виена (Австрия)                                  - 1:1

Раков (Полша) - Славия Прага (Чехия)                                        - 2:1

Юргорден (Швеция) - АПОЕЛ Никозия (Кипър)                                   - 3:0

Макаби Тел Авив (Израел) - Ница (Франция)                                   - 1:0

Университатя Крайова (Румъния) - Апоел Беер Шева (Израел)                   - 1:1

Истанбул Башакшехир (Турция) - Антверпен (Белгия)                           - 1:1

ФКСБ (Румъния) - Викинг (Норвегия)                                          - 1:2

Партизан (Сърбия) - Хамрун (Малта)                                          - 4:1

Фиорентина (Италия) - Твенте (Нидерландия)                                  - 2:1

Виляреал (Испания) - Хайдук Сплит (Хърватия)                                - 4:2

Кьолн (Германия) - МОЛ Фехервар (Унгария)                                   - 1:2

Уест Хям (Англия) - Виборг (Дания)                                          - 3:1

Йънг Бойс (Швейцария) - Андерлехт (Белгия)                                  - 0:1

Словацко (Чехия) - АИК (Швеция)                                             - 3:0

Молде (Норвегия) - Волфсбергер (Австрия)                                    - 0:1

АЗ Алкмаар (Нидерландия) - Жил Висенте (Португалия)                         - 4:0