3. ОБЗОР: Португалия отнесе Люксембург с девет гола (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

ОБЗОР: Португалия отнесе Люксембург с девет гола (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Португалците остават с перфектна серия - шест победи от шест мача

Португалия размаза с 9:0 Люксембург в квалификация от група „J“ на Евро 2024. „Мореплавателите“ бяха без своята голяма звезда Кристиано Роналдо, а футболисти като Рафаел Леао и Бернардо Силва не разписаха при разгромния успех.

Гонсало Инасио даде начало на голеадата в 12-ата минута. Последваха два гола на Гонсало Рамош в 18-ата и 34-ата минута. Отново Инасио в добавеното време на първата част направи резултата 4:0.

Диого Жота в 57-ата минута вкара за 5:0, а Рикардо Орта се разписа в 67-ата за 6:0. Диого Жота вкара своя втори гол в срещата в 77-ата минута за 7:0. Бруно Фернандеш в 83-ата и Жоао Феликс в 88-ата минута оформиха крайния резултата 9:0.

По същото време Словакия се наложи с 3:0 срещу Лихтенащайн. По този начин словаците са втори в групата с 13 точки.

Исландия се наложи с минималното 1:0 при домакинството на Босна и Херцеговина, а единственият гол реализира Финбогасон в добавеното време на двубоя. По този начин и двата отбора имат по 6 точки.