3. ОБЗОР: ПСЖ на точка от короната във Франция (ВИДЕО)

ОБЗОР: ПСЖ на точка от короната във Франция (ВИДЕО)

Монако пречупи Ница и вече е в топ 4, вижте всички резултати от Лига 1

ПСЖ спечели с класическото 3:0 гостуването си на Анже от 33-ия кръг на френската Лига 1 и вече е само на точка от титлата.

Двубоят срещу Анже пропуснаха двете мегазвезди в състава на Маурисио Почетино - Лионел Меси и Неймар. Аржентинецът е контузен, докато бразилският ас изтърпява наказание. Двубоят започна с превъзходство за гостите и голът не закъсня. В 28-ата минута Килиан Мбапе откри резултата след асистенция на Ашраф Хакими.

Домакините се опитаха да се върнат в мача, но липсата на късмет ги лиши от изравнителен гол в 37-ата минута. Тогава удар на Мохамед-Али Чо срещна гредата. Така се стигна до 45-ата минута, когато Пари Сен Жермен удвои аванса си с попадение на защитника Серхио Рамос след изпълнение на ъглов удар. Това беше второ попадение за испанеца с екипа на парижани.

След паузата парижани продължиха да владеят повече топката, докато домакините бяха доста пасивни в атака. В 68-ата минута се стигна до дузпа в полза на Анже, но тя беше отменена след намесата на ВАР. Двамата треньори извършиха промени в съставите си. Така се стигна до 77-ата минута, когато Маркиньос вкара трети гол за парижани и така оформи крайното 3:0.

След него те събраха 77 точки, докато най-близкият им преследвач Марсилия има 62. Далеч назад с 56 е третият Рен. Анже ще се бори за своето оцеляване, тъй като остава 14-и с 34 точки, с три пункта повече от 18-ия Сент Етиен.

Междувременно Монако победи Ница с минималното, но ценно 1:0 и вече излезе на четвърто място в класирането, като ще има възможност и да се бори за квота в Шампионската лига. Трите точки за монегаските донесе руснакът Александър Головин с попадението си в добавеното време на първата част.

В дерби в дъното на класирането Бордо и Сент Етиен направиха зрелищно 2:2, което едва ли устройва някой от двата отбора. Жирондинците поведоха с голове на Секу Мара и Жан Онана, но тимът от Сент Етиен не се отказа и се върна в мача с попаденията на Денис Буанга и Арно Норден.

Лориен победи Метц с 1:0 в последните секунди с попадения на Данго Уатара. Гостите, които са последни в класирането, направиха много пропуски, от което се възползва Лориен в 94-ата минута.

Още един мач се реши в последните секунди, като Реймс се наложи над шампиона Лил с 2:1. Юнис Абделхамид вкара победния гол за домакините в 92-рата минута. Преди това Няша Мунеци бе открил за Реймс, а Ренато Санчес бе изравнил за Лил.

В друго дерби за оцеляване Клермон успя да спечели като гост над Троа с 1:0. Трите точки за Клермон донесе Мохамед Байс с гола си в 88-ата минута. И двата отбора завършиха с 10 души, тъй като червени картони получиха Мама Балде от домакините и Алиду Сейду за гостите.