3. ОБЗОР: Равен между Аталанта и Интер завърза още повече Серия А (РЕЗУЛТАТИ)

ОБЗОР: Равен между Аталанта и Интер завърза още повече Серия А (РЕЗУЛТАТИ)

Вижте как завършиха обедните мачове в Калчото

Аталанта и Интер завършиха наравно 1:1 в мача им от седмия кръг на Серия А. Двата отбора влязоха с дербито след загуби през седмицата в Шампионската лига.

Бергамаските бяха отнесени с 5:0 от Ливърпул, докато "нерадзурите" допуснаха загуба с 3:1 от Реал (Мадрид). И двата отбора обаче не успяха да се реваншират пред феновете си и останаха в подножието на върха.

Първото полувреме беше двуостро, като и двата отбора показаха много добра игра. Едва след почивката двата тима надигнаха глави и погледанаха по-смело към вратата на съперника.

Интер удари първи в 58-та минута, след като Йънг центрира в наказателното поле и Лаутаро Мартинес отклони отлично топката в далечния ъгъл за 0:1.

В 79-та минута обаче домакините изравниха. Резервата Миранчук овладя топката на границата на наказателното поле и с премерен изстрел по земя матира Ханданович.

По същото време Рома надви Дженоа с 3:1 и излезе на третото място. Звездата там беше Хенрик Мхитарян, който отбеляза хеттрик за "вълците".

В добавеното време на първата част арменският халф откри, но само пет минути след почивката Пяца върна "грифоните" в мача. Тогава дойде време за избухването на Мхитарян, който върна отбора си напред в 66-та минута, а пет минути преди края реши всичко с красив удар за 3:1.