3. ОБЗОР: Сасуоло и Торино бият с късни голове в Италия (ВИДЕО)

ОБЗОР: Сасуоло и Торино бият с късни голове в Италия (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класиране в Серия А

Сасуоло постигна драматична победа с 4:3 като гост над Емполи в среща от 13-ия кръг от италианската Серия А.

В срещата със седем гола главно действащо лице беше италианският национал Доменико Берарди, който вкара два за победителите, в това число и победния в 92-ата минута.

Също в добавеното време  до успех стигна и тимът на Фрозиноне – 2:1 над Дженоа у дома.

Иларио Монтеризи се разписа в 96-ата минута, а миналогодишните шампиони на Серия Б вече са на 10-о място в класирането.

Неровердите от Сасуоло влязоха в срещата след шест срещи без победа, което беше истинска сензация на фона на селекцията, в която разполагат.

Но трябваше да догонват и днес заради точно изпълнената дузпа от Чичо Капуто в 4-ата минута. До почивката резултатът стана 2:2, след като Андреа Пинамонти и Матеуд де Соуза обърнаха хода на срещата. Якопо Фацини изравни за домакините в 25-ата.

Доменико Берарди даде преднина на Сасуоло в 66-ата минута от дузпа, която беше преглеждана дълго от системата ВАР. Съдията я отсъди заради нарушение на Матео Канселиери срещу Толян. А в предходната атака Сасуоло също изтърва голово положение, след като ударът на Руан Тресолди от 3 метра излезе над гредата.

Украинецът Виктор Коваленко изравни за 3:3 в 86-ата минута, благодарение на рикошет в крака на Матиас Виня. Но това не беше всичко, защото във 2-ата минута на добавеното време пак на сцената излезе Берарди. Недим Байрами центрира от фаул, а полуволето на Берарди попадна в мрежата от доста малък ъгъл.

Не по-малко емоции имаше във Фрозиноне, където се срещнаха два отбора, тази есен завърнали се от Серия Б. Но се представят добре и са извън зоната на изпадащите към момента.  Иларио Монтеризи донесе успеха след триково отиграване на Брешанини в 6-ата минута на добавеното време.

Преди това гостите от Дженоа изравниха благодарение на зашеметяващия изстрел на Руслан Малиновски. Украинският национал се разписа с левия крак, изпращайки истински снаряд във вратата на Стефано Турати от 30-ина метра.

Матиас Суле, който участваше и във втория гол, даде преднина на жълто-сините в 34-ата минута.