3. ОБЗОР: Сасуоло и Торино с домакински победи (ВИДЕО)

ОБЗОР: Сасуоло и Торино с домакински победи (ВИДЕО)

„Биковете“ с пестеливо 1:0, Кремонезе загуби драма с 5 гола

Отборите на Торино и Сасуоло спечелиха домакинствата си от 25-ия кръг на италианската Серия А.

„Биковете“ пречупиха с минималното 1:0 гостуващия Болоня, а единственото попадение в срещата реализира Ян Карамо (22‘) в средата на първото полувреме.

След успеха си Торино събра 34 точки и е само на 1 от Болоня. С 30 в своя актив пък вече може да се похвали Сасуоло, който спечели истински трилър с предпоследния Кремонезе след гол в добавеното време.

Домакините от Реджо Емилиа поведоха с 2:0 още до почивката. В 26-ата минута Арманд Лориент изпълни отлично пряк свободен удар и не остави никакви шансове на стража на Кремонезе Марко Карнезеки.

Четири минути преди края на първото полувреме Сасуоло нанесе втори удар. Арманд Лориент отново взе дейно участие в гола, като получи топката в наказателното поле и подаде с пета на Давиде Фратези, който се завъртя и отбеляза с прецизен удар за 2:0.

Второто полувреме обаче бе коренно различно. В 62-рата минута Мартин Ерлич направи груба грешка в защита и влезлият на полувремето Сирил Десерс от Кремонезе се озова очи в очи с Андреа Консили, като намали на 2:1.

В 83-ата минута гостите изравниха. Отново белгиецът Десерс се озова в наказателното поле, излъга вратаря на Сасуоло и чукна топката в мрежата за 2:2.

Сасуоло обаче взе трите точки в добавеното време. Във втората минута на даденото от съдията 6-минутно продължение направилият отличен мач тази вечер Арманд Лориент намери резервата Недим Байрами, който намери топката с десния крак от ждроб и отбеляза страхотно попадение за крайното 3:2.

С драматичния си успех Сасуоло постигна втора поредна победа и вече е на 13-о място в класирането. За Кремонезе пък това бе 13 последователен двубой без победа далеч от дома и тимът остава на дъното в таблицата, с равни точки с последния Сампдория.