3. ОБЗОР: Щутгарт полетя на старта в Геграмия (ВИДЕО)

ОБЗОР: Щутгарт полетя на старта в Геграмия (ВИДЕО)

Леверкузен стъпи накриво в Берлин, вижте резултатите от днешните мачове в Бундеслигата

Щутгарт стартира мощно сезона в германската Бундеслига. "Швабите" прегазиха с 5:1 новака Гройтер Фюрт.

Уатару Ендо откри резултата след половин час игра. В 36-ата минута Филип Клемент удвои преднината на домакините с удар  по земя в далечния ъгъл. В 55-ата Марк-Оливер Кемпф беше точен с глава след центриране от корнер на Борна Соса. Шест след това Хамади Ал Гадиуи също се разписа с глава след нова асистенция на Соса. В 76-ата минута хърватинът подаде за още едно попадение. Вкара го отвото Кемпф. В заключителните секунди на мача резервата Джейми Люлинг отбеляза почетното попадение за гостите.

Байер Леверкузен стъпи накриво срещу Унион в Берлин. Мачът между двата състава завърши 1:1. Първата част стартира на високи обороти и още в седмата минута домакините откриха благодарение на нигериеца Авониджи. Асистенцията бе дело на Макс Крузе. Пет минути след това Диаби върна "аспирините" в срещата. Той се разписа след пас на Фримпонг.

След паузата Лукаш Храдецки спаси Байер от поражение, след като се справи с шут от дистанция на Харагучи. Един от голмайсторите на Евро 2020 Патрик Шик не можа да открие головата си сметка, след като ударът му мина на сантиметри от напречната греда.

Волфсбург спечели с 1:0 домакинството си на Бохум. Единственото попадение бе дело на Ваут Вергхорст в средата на първото полувреме. Срещата започна много по възможно най-лошия начин за гостите, които останаха с човек по-малко още в четвъртата минута, когато Робърт Теше бе изгонен за ръка с ръка на голлинията. Реферът отсъди дузпа, а зад топката застана нидерландският национал Ваут Вергхорст, но изстрелът му в левия ъгъл бе спасен от Мануел Риман.