3. ОБЗОР: Симеоне разкъса Лацио с четири гола, Фиорентина с класика над Каляри (ВИДЕО)

Хелас Верона приземи лациалите след успеха им над Интер миналия уикенд

Верона победи с категоричното 4:1 домакинството си на Лацио от деветия кръг на Серия А.

Големият герой за "елините" се казва Джовани Симеоне, който реализира всички голове във вратата на Пепе Рейна. Наказателната му акция започна след точно половин час игра, когато откри, а само шест по-късно реализира за 2:0.

Лацио започна по-активно втората част и в 46-та Чиро Имобиле беше изведен зад гърба на защитата и стреля ниско по тревата, като Монтипо позволи кълбото да мине под тялото му за 2:1.

В 62-та минута обаче Симеоне на практика реши всичко с хеттрика си, а във втората минута на продължението синът на Диего Симеоне оформи и крайното 4:1.

По същото време във Флоренция Фиорентина победи с класическото 3:0 Каляри. Кристиян Бираги откри от дузпа в 21-та минута, след като нападателят Душан Влахович отказа да я изпълнява.

В 42-та Сапонара намери Гонзалез, който покачи на 2:0, а в 49-та Влахович все пак се разписа за класическия успех.

Фиорентина – Каляри 3:0

Тер Стеген: Тази загуба боли