3. ОБЗОР: Сити и Лестър с лесни победи за ФА Къп (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Сити и Лестър с лесни победи за ФА Къп (РЕПОРТАЖИ)

Уотфорд изпусна аванс от 3:0 и ще преиграва, всички резултати от деня вижте тук...

Манчестър Сити и Лестър спечелиха лесно мачовете си от ФА Къп и се класираха за четвъртия кръг на надпреварата.

Шампионите отнесоха с 4:1 четвъртодивизионния Порт Вейл на "Етихад". Фодън пропусна две добри възможности, но в средата на първото полувреме гол на Зинченко извън наказателното поле изведете Сити напред. Давид Силва разтресе гредата малко след това, а в в 35-ата минута Том Поуп успя да изравни с глава. Носителят на трофея все пак успя да си върне аванса в резултата още преди почивката чрез Серхио Агуеро, който засече центрирането на Фил Фодън. В основата на опасната акция беше Давид Силва, а системата ВАР ликвидира съмненията, че Кун е бил в положение на засада.

Малко след почивката Браун спаси удар с глава на Берналдо Силва, но преди изтичането на час игра Сити вече водеше с 3:1. Автор на попадението беше младият Харууд-Белис, който получи топката от Стоунс. ВАР отново провери ситуацията и голът беше зачетен. Фодън се разписа в 76-ата минута след страхотното подаване на Илкай Гюндоган - 4:1.

Лестър спечели с 2:0 срещу Уигън у дома. В 19-ата минута дебютантът Том Пиърс изпревари нахлуващия в наказателното поле Марк Олбрайтън и изненада неприятно вратаря Дейвид Маршал, като си отбеляза автогол. В 40-ата Лестър организира бърза контра и Барнс, не без помощта на лек рикошет, покачи на 2:0.

През второто полувреме Денис Прает пропусна да вкара трети гол за Лестър. Отборът на Брендън Роджърс действаше със самочувствие, а гостите постепенно започнаха да се обезверяват. В 80-ата минута те помислиха, че са вкарали гол, но радостта им бързо беше охладена от намесата на ВАР - засада.

По-рано през деня Уотфорд изпусна аванс от три гола, за да завърши 3:3 с Транмиър на "Викъридж Роуд" и ще трябва да преиграе мача си с третодивизионния тим. С първия си удар в мача Деле-Баширу откри резултата в 12-ата минуа. Само 117 секунди по-късно "стършелите" удвоиха с гол на Чалоба. В 34-тата Перейра покачи на 3:0.

Конър Дженингс намали в 65-ата минута, въпреки че флагът бе вдигнат за засада. След намесата на ВАР обаче попадението бе признато. Това бе началото на знаменитото завръщане на Транмиър. В 78-ата минута Емауел Монте вкара втори гол за гостите. Три преди края Пол Мулин изравни от дузпа.

"Стършелите" останаха с човек по-малко след червения картон на Роберто Перейра. В крайна сметка обаче до нов гол не се стигна.