3. ОБЗОР: Специя и Петко Христов оцеляха в Калчото (ВИДЕО)

ОБЗОР: Специя и Петко Христов оцеляха в Калчото (ВИДЕО)

След успех с 3:2 над Удинезе, вижте резултати и класирането в Италия

Отборът на Специя, в който играе българският национал Петко Христов, победи с 3:2 Удинезе като гост в среща от 37-мия кръг на Серия "А".

Успехът гарантира на водения от Тиаго Мота тим елитния статут и през следващия сезон. В днешния мач Христов не бе в групата на Специя заради контузия.

На "Дачия Арена" в Удине Наюел Молина даде преднина на домакините в 26-ата минута, но до почивката Специя обърна с голове на Даниеле Верде и Еманюел Джаси.

Веднага след паузата Джулио Маджоре покачи на 3:1, а в първата минута на добавеното време Рики Манай пропусна дузпа. Това явно доведе до прилив на енергия у домакините и Пабло Мари вкара за 2:3 три минути по-късно, но за обрат Удинезе нямаше време.

С успеха Специя събра 36 точки се изкачи на 15-о място, като тимът се откъсна на седем точки пред зоната на изпадащите. Удинезе е на 12-о място с 44 точки.

В другия мач от кръга, игран по същото време, Торино спечели с 1:0 гостуването си на Верона. Единственото попадение бе дело на хърватина Йосип Брекало в 19-ата минута.
Верона и Торино са съседи в класирането на девето и десето място, като ги делят две точки разлика.

По-рано през деня пък Емполи и Салернитана не се победиха – 1:1, като гостите от Салерно могат да съжаляват много за този резултат, тъй като малко преди края получиха дузпа, която пропуснаха и която вероятно щеше да им донесе нови две жизненоважни точки в борбата за оцеляване.

Емполи поведе в 31-вата минута чрез Патрик Кутроне, който вкара втория си гол за сезона.

Салернитана обаче бе по-добрият отбор на терена и това се видя ясно след почивката. В 76-ата минута Федерико Бонацоли изравни за 1:1 след подаване на Иван Радованович, а драмата предстоеше десетина минути по-късно, когато гостите получиха дузпа. Зад топката застана Диего Пероти, но ударът на аржентинския нападател бе спасен от вратаря Гулиелмо Викарио.

С равенството Емполи остава на 14-о място в класирането с 38 точки. Салернитана е на 17-а позиция с 31, но тимът може да се окаже в зоната на изпадащите, ако в неделя Дженоа победи Наполи като гост или Каляри спечели домакинството си на Интер.