3. ОБЗОР: Тотнъм с инфарктна победа в последната минута (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Тотнъм с инфарктна победа в последната минута (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати и голмайстори от днешните мачове във Висшата лига!

Манчестър Сити не срещна сериозна съпротива от Евертън и спечели домакинския си мач срещу „карамелите” с 3:1. Габриел Жезус бе точен на два пъти, а Калвърт-Люин върна един гол в 65-ата минута. Рахийм Стърлинг обаче сложи точка на спора в 69-ата минута, само три след появяването си на терена. Така „гражданите” отново си върнаха, поне временно, първото място в класирането и са на две точки пред Ливърпул. Мърсисайдци играят в неделя срещу Манчестър Юнайтед в дербито на  17-ия кръг.

Уотфорд „ужили” три пъти Кардиф на „Викаридж Роуд” , а гостите успяха да отвърнат на два пъти, но силите не им стигнаха за равенство. Деулофеу откри за „стършелите” през първото полувреме, а Холебас и Кина добавиха по още един гол след почивката за домакините. В последните 10 минути от двубоя Кардиф се активизира в атака, но не можа да се добере до точка в мача. Хойлет върна един гол в 80-ата, а Рейд намали на 2:3 две по-късно, което бе и крайният резултат.

С минимални победи се поздравиха Кристъл Палас и Нюкасъл.

Тотнъм се справи трудно с гостуващия Бърнли, като до 90-ата минута двата тима играха при нулев резултат. В спасител за "шпорите" се превърна Ериксен, който отбеляза в 91-ата след асистенция на Кейн.

Уулвърхемптън пък спечели с 2:0 мача си срещу Борнемут.

В неделя се играят две срещи от 15:30 часа Брайтън – Челси и Саутхемптън – Арсенал, а с мегасблъсъкът Ливърпул – Манчестър Юнайтед ще бъде затворен 17-ият кръг.

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари