3. ОБЗОР: Тотнъм се върна на победния път с разгром, резултати от Висшата лига (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички попадения, снимки, голмайстори и класиране

Отборът на Тотнъм постигна първата си победа в английската Висша лига от над месец насам, след като разби у дома Стоук Сити с 5:1 в мач от XVI кръг.

„Шпорите” взеха едва две точки от предните си четири двубоя в Премиършип, ала се върнаха по най-добрия начин на победния път.

Хората на Маурисио Почетино поведоха с автогол, дело на капитана на гостите Райън Шоукрос в 21-ата минута.

След паузата обаче Тотнъм не остави никакво съмнение в това кой заслужава успеха повече.

Хьон-Мин Сон удвои аванса на своите скоро след началото на второто полувреме, реализирайки в 53-ата минута след пас на Деле Али, а няколко секунди по-късно на сцената излезе Хари Кейн.

Головата машина на Тотнъм направи резултата класически веднага след подновяването на играта отстрана на „грънчарите”, наказвайки ги в 54-ата минута и повтори упражнението в 65-ата за 4:0 със своя 50-и гол за календарната година.

Точка на спора сякаш сложи Кристиан Ериксен, който в 74-ата минута направи резултата 5:0, но капитанът на гостите Шоукрос се реабилитира за автогола си, отбелязвайки почетното попадение в 80-ата минута.

Благодарение на успеха си Тотнъм събра 28 точки и измести лондонския си съперник Арсенал от петото място. „Топчиите” имат същия точков актив, но по-лоши показатели, ала са с мач по-малко, защото в неделя гостуват на Саутхемптън.

Стоук Сити пък остана с 16 точки, като вече има само с четири повече от Суонзи.

„Лебедите” бяха последни преди началото на кръга, но успяха да победят вкъщи един от преките си конкуренти за оцеляване Уест Бромич Албиън с 1:0.

Единственото попадение в мача вкара Вилфред Бони в 81-ата минута, който се разписа във втори пореден мач и така донесе дебютна победа на Суонзи от два месеца насам.

Тимът загуби седем от предишните си осем дуела във Висшата лига, но вече изостава само с точка от „дроздовете”, заемащи спасителната 17-а позиция.

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима

Барселона иска да задържи Левандовски още един сезон

Полският нападател ще е основният стрелец на тима и догодина

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши