3. ОБЗОР: Цървена звезда спечели групата на Лудогорец в Лига Европа (ВИДЕО)

ОБЗОР: Цървена звезда спечели групата на Лудогорец в Лига Европа (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и голмайстори от последните мачове преди директните елиминации

Груповата фаза в тазгодишното издание на турнира Лига Европа приключи в четвъртък вечер с последните мачове от 6-ия кръг.

Българският представител Лудогорец завърши на последно място в поток G след домакинско равенство 0:0 с датския Мидтиланд и едва 2 точки в актива си.

Цървена звезда пък финишира като победител в групата след реми 1:1 с Брага в Португалия.

Там Галено откри резултата от дузпа в 52-ата минута, а в 70-ата Алекс Катай оформи крайния резултат също от бялата точка.

Така Звезда оглави класирането с 11 точки, докато Брага остана с 10, а Мидтиланд финишира с 9 в своя актив и ще продължи участието си в Лигата на конференциите напролет.

В новия турнир ще играе и отборът на Спарта (Прага), който победи Брьондби с 2:0 и зае 3-ото място в група "А".

Българският нападател на чешките домакини Мартин Минчев не бе титуляр, но треньорът им Павел Върба го пусна в игра в 86-ата минута.

Давид Ханцко вкара за Спарта в 43-ата минута от свободен удар, а в 49-ата Адам Хложек оформи от добавка крайния резултат.

Двата отбора завършиха срещата в намален състав, тъй като първо Томаш Визнер от чехите получи втори жълт и съответно червен картон в 57-ата минута, а в 75-ата същото се случи и с Елис Слиман от гостите.