3. ОБЗОР: Турция приземи Хърватия (ВИДЕО)

ОБЗОР: Турция приземи Хърватия (ВИДЕО)

"Шахматистите" с отменена дузпа в самия край

Турция с новия си селекционер Винченцо Монтела победи с минималното 1:0 бронзовия медалист от Световното първенство Хърватия.

С победата Турция излиза начело в групата с 13 точки. Три пункта зад южните ни съседи е Хърватия, но и с мач пасив.

Малко след изминаването на половин час игра Турция поведе с 1:0. Баръш Йълмаз избяга от опеката на Йошко Гвардиол, догонвайки пас от своята половина. Турчинът бе улеснен и от непремерено излизане на Ливакович, когото прехвърли с елегантен удар извън наказателното поле.

Най-сериозният шанс за бронзовия медалист от Мондиал 2022 бе в 65-ата минута, когато Ковачич стреля от 17-18 метра, но Бардакджъ изби на около метър пред голлинията. Минути по-късно и пред Петкович се откри добра възможност, но таранът на Динамо Загреб не успя да изравни заради намеса на Озкачар.

Десетина минути преди края на редовното време, Турция едва се спаси от гол. Майер се измъкна от отбраната на гостите, преодоля Чакър и стреля, но Кадиоглу изби на самата голлинията, на която се получи истински карамбол. Впоследствие бе маркирана и засада.

В последните минути Бельо имаше две добри възможности да изравни. Първо младокът от няколко метра намери тялото на Чакър, а впоследствие негов диагонален удар бе спасен от турския вратар.

В самия край Антъни Тейлър отсъди дузпа за Хърватия, която впоследствие отмени. Английският съдия видя удар на топката в ръката на турски футболист, но бе привикан на ВАР, където коригира решението си.