3. ОБЗОР: Виляреал би Барса и ще играе в Европа (ВИДЕО)

ОБЗОР: Виляреал би Барса и ще играе в Европа (ВИДЕО)

Гранада пропусна дузпа и изпадна, Атлетико завърши сезона с победа

Барселона загуби с 0:2 от Виляреал последния си мач за сезона. Алфонсо Педраса в 47-ата минута и Мой Гомес в 55-ата донесоха успеха на "жълтата подводница" на "Камп Ноу".

По този начин тимът на Унай Емери се пребори с Атлетик Билбао за 7-о място в крайното класиране на Ла Лига и си гарантира участие в Лигата на конференциите.

Барса финишира на втора позиция, на 13 точки зад шампиона Реал Мадрид.

По същото време Севиля надделя с 1:0 срешу Атлетик Билбао, което остави "баските" без шанс за място в Лигата на конференциите.

Още във 2-ата минута Траоре можеше да открие, но не се възползва от хубавото подаване на Жорди Алба и стреля в аут. В 7-ата лошо изчистване на Парехо даде възможност на Феран Торес да нанесе удар. Херонимо Рули обаче се намеси и спаси, а след това Обамеянг не успя при добавката, но и да беше вкарал, голът му щеше да бъде отменен заради засада.

Натискът на Барса продължи и Френки де Йонг също шутира на сантиметри от гредата. Виляреал се бранеше добре, но много рядко опитваше да атакува. В средата на полувремето Бускетс посрещна една отбита топка, но стреля в аут.

Виляреал постепенно се изнесе по-напред и в 34-ата минута Педраса опита да изненада Тер Стеген, но топката рикошира в Дани Алвеш и стана лесна за германския страж. В 41-ата минута отличен пас на Парехо стигна до Педраса, който беше изпуснат по левия фланг на атаката на Виляреал. Бранителят овладя топката и с малко късмет преодоля Тер Стеген.
В началото на втората част Виляреал нанесе нов удар в 50-ата минута, възползвайки се от неумела намеса на Адама Траоре. Бившият футболист на Уулвърхамптън се върна, за да помогне в защита, но направи много лошо изчистване и подари топката на Мой Гомес, а той я прати в мрежата за 0:2.

След гола Траоре беше заменен от Усман Дембеле, а Ансу Фати се появи на мястото на Обамеянг. Бускетс пък си изкара жълт картон за нарушение срещу Ло Селсо. Виляреал се прибра в половината си и отбиваше еднообразните атаки на Барселона. През целия сезон "жълтата подводница" загуби само веднъж, след като имаше преднина на почивката.
В 73-ата минута Де Йонг прати топката в мрежата, след като това не успяха да сторят последователно Дани Алвеш и Ансу Фати. Попадението на нидерландеца обаче беше отменено за засада. Секунди по-късно Дембеле шутира неточно от удобна позиция. До края не се случи нищо интересно и Барселона изпрати сезона с разочароваща загуба, но и с надеждата за много по-успешна следваща кампания.

Настоящата пък завърши по най-лошия възможен начин за Гранада. Тимът се оказа големият губещ в тройната битка за оставане в Ла Лига, след като в последния 38-и кръг завърши 0:0 на свой терен с Еспаньол. По този начин Гранада остава с 38 точки и беше изпреварена от отборите на Кадис и Майорка, които спечелиха като гости.
Кадис измъкна с 1:0 успеха над вече изпадналия Алавес, а Майорка прекърши с 2:0 Осасуна в Памплона. По този начин тези двата състава събраха по 39 и изскочиха над чертата.
А Гранада можеше да подпечата оставането си в 72-ата минута, но Хорхе Молина пропусна дузпа. 40-годишният ветеран на вратата на Еспаньол – Диего Лопес, спаси удара му. Само 4 минути по-късно феновете на домакините от Гранада получиха още един студен душ – Кадис вкара за 1:0 при визитата си на Алавес чрез Антъни Лосано.
Майорка си реши нещата по-раничко, след като Анхел Родригес откри резултата в 47-ата минута, а Клеман Грение удвои седем минути преди края.

Първите 45 минути едва ли ще оставят спомени за някакъв невероятен футбол. Еспаньол владееше повече топката, но не знаеше какво да прави с нея. И не създаваше никакви опасности. Най-чистото положение се откри пред Ембарба при силен удар, който принуди Максимиано да постави ръка, за да избие.
Същото направи и Гранада, за да се стигне до дузпата, която обаче Диего Лопес отби.