3. ОБЗОР: Йънг Бойс удари Галатасарай с 3:2 (ВИДЕО)

ОБЗОР: Йънг Бойс удари Галатасарай с 3:2 (ВИДЕО)

Вижте резултатите от плейофите за влизане в ШЛ

Австрийският РБ Залцбург направи сериозна заявка за влизане в обновения турнир Шампионска лига като спечели с 2:0 гостуването си на украинския Динамо (Киев).

Словенската столица Любляна прие сблъсъка от плейофите на най-престижния турнир на Стария континент, а РБ Залцбург спечели с попадения преди и след почивката.

Спарта (Прага) също спечели с 2:0 визитата си на шведския Малмьо, докато срещата Мидтиланд – Слован (Братислава) не излъчи победител като завърши 1:1.

Най-очакваният сблъсък в сряда вечер бе и най-резултатен, защото Йънг Бойс победи гостуващия Галатасарай с 3:2.

Сблъсъкът в Берн предложи зрелищен футбол и радост за домакините, които поведоха с 2:0 до почивката след попадения на Жоел Монтейро (3 и 45+4). След паузата обаче Галатасарай стигна до частичен обрат благодарение на 2 гола за 5 минути, дело на Мичи Батшуай. Белгийският нападател намали в 67-ата, а в 72-ата бе точен за 2:2. В 84-ата минута обаче съотборникът му Абдюлкерим Бардакджъ беше изгонен заради втори жълт картон. Йънг Бойс реализира отсъдената дузпа и в 86-ата минута бе оформен крайният резултат – 3:2.