3. ОБЗОР: Ясни са първите осминафиналисти в Шампионска лига, Селтик падна с 0:6 (ВИДЕО)

Манчестър Сити и РБ Лайпциг са в елиминациите – резултати и голмайстори

Във вторник вече се изиграха първите 8 мача от четвъртия кръг в груповата фаза на Шампионската лига.

След тях стана ясно, че защитаващият трофея си отбор на Манчестър Сити и РБ Лайпциг са първите осминафиналисти в турнира.

„Гражданите“ на Хосеп Гуардиола надиграха с класическото 3:0 гостуващия швейцарски Йънг Бойс и си уредиха най-рано от всички квота за директните елиминации.

Головата им машина Ерлинг Холанд вкара 2 попадения на успеха на „Етихад“, разписвайки се преди и след почивката, а едно добави Фил Фоудън в добавеното време на първата част.

Йънг Бойс завърши срещата с 10 души, тъй като в 53-ата минута за втори жълт картон бе изгонен Сандро Лупер.

Класиката обаче бе оформена още преди това и след нея Манчестър Сити събра максимален актив от 12 точки, гарантирайки си предсрочно участие в осминафиналите.

Там ще играе и германският РБ Лайпциг, който спечели с 2:1 визитата си на Цървена звезда и с 9 точки също е сигурен участник в елиминациите, защото сръбският тим и Йънг Бойс имат само по точка в активите си от 4 мача, постигайки я в срещата помежду си.

Най-изразителният успех във вторник вечер постигна Атлетико (Мадрид), който разби у дома шотландския Селтик с 6:0.

„Детелините“ останаха с човек по-малко в средата на първата част заради директен червен картон на Маеда, а това значително улесни „дюшекчиите“.

По гола за мадридчани реализираха Антоан Гризман и Алваро Мората, докато по веднъж се разписаха Самуел Лино и Саул Нигес.

След успеха Атлетико оглави временното класиране на група Е с 8 точки. Италианският Лацио вече има 7 и е втори след минимална домакинска победа над Фейенорд.

Нидерланците са трети в таблицата с 6 пункта, докато Селтик е последен със само 1 и вече може да счита, че приключва с евротурнирите този сезон.

Междувременно Порто се наложи с 2:0 срещу Анверпен и събра 9 точки, с което се изравни на първото място в група Н с тима на Барселона, който по-рано днес изненадващо загуби от Шахтьор Донецк с 0:1.