3. ОБЗОР: Ювентус взе крехък аванс над Фрайбург (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

ОБЗОР: Ювентус взе крехък аванс над Фрайбург (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Анхел Ди Мария отново беше герой за торинци

Ювентус се върна към победите и надви с 1:0 Фрайбург в първия им мач от 1/8-финалите в Лига Европа. Торинци се съвзеха от загубата със същия резултат от Рома през уикенда и взеха крехък аванс преди реванша следващата седмица.

Първият по-сериозен шанс дойде в 13-а минута, след като Ювентус организира добра атака, а Адриен Рабио се стрелна в наказателното поле, за да достигне до подаване и нанесе удар по трева по посока на лявата греда, но Марк Флекен внимаваше и отрази опита му с добро спасяване.

В 18-а минута Хуан Куадрадо изпълни пряк свободен удар, като стреля директно във вратата на Фрайбург, но Флекен бе правилно позициониран и успя да реагира, отклонявайки встрани. Малко след това Душан Влахович имаше възможност от подобна позиция от фал да нанесе удар, но стражът на Фрайбург боксира без проблеми. В 31-а минута Ювентус изпълни корнер отляво, а подаването бе страхотно. Вратарят на гостите не прецени добре, топката и Бремер връхлетя върху нея, но не успя да уцели вратата.

В последната минута на редовното време Хуан Куадрадо си освободи пространство на границата на наказателното поле и опита удар с левия крак, но Флекен изби, а при добавката Влахович опита да вкара, но изстрелът му с глава прелетя над напречната греда на Фрайбург. Това бе и всичко по-интересно за първата част.

Филип Костич центрира отляво в 53-а минута, а топката кацна точно на главата на Анхел Ди Мария, след което аржентинецът я насочи със сила към средата на вратата, а Флекен бе безпомощен и тя влетя в мрежата - 1:0 за Ювентус.

В 62-а минута Лукас Хьолер от Фрайбург връхлетя върху отскочила топка и преодоля вратаря с удар във вътершната страна на лявата греда, правейки резултата 1:1. Играчите на гостите празнуваха, но съдията прецени, че ще разгледа лично ситуацията на монитора, след като бе посъветван от ВАР. Малко след това главният арбитър видя, че има игра с ръка и отмени попадението, резултатът остана 1:0 за Ювентус.