3. Очаквано: Ливърпул без проблеми срещу Екзитър за Карлинг Къп (видео)

Очаквано: Ливърпул без проблеми срещу Екзитър за Карлинг Къп (видео)

Тимът на Кени Далглиш достигна до очакван успех, трима бяха голмайсторите за мърсисайдци

Отборът на Ливърпул се класира за третия кръг на Карлинг Къп, след като в днешното си гостуване на Екзитър, се наложи над състезаващия се в Първа лига на Англия тим с 3:1. Мърсисайдци бяха с класи над съперника и заслужено преодоляха втория кръг на турнира.

През първото полувреме Ливърпул бе тимът, който създаде повече опасни ситуации пред противниковата врата. Мартин Шкъртел можеше да отбележи още в 3-ата минута, но ударът му от близко разстояние не попадна в целта. Последваха и пропуски на Чарли Адам и Луис Суарес, а Макси Родригес и Джей Спиъринг също не съумяха да реализират открилите се пред тях положения през първото полувреме. Мърсисайдци все пак водеха на почивката. Това се случи благодарение на Луис Суарес. Уругваецът съумя да реализира попадение в 23-ата минута на срещата и по този начин да направи така, че тимът от „Анфийлд” да се оттегли с гол аванс след едно полувреме игра. Екзитър пък нямаше много положения за отбелязване на попадение, като единствените по-сериозни шансове се откриха пред Даниел Нардиело и Скот Голборн.

През втората част Ливърпул бързо успя да увеличи преднината си. Макси Родригес се разписа от границата на вратарското поле за 0:2 и по този начин до голяма степен предреши крайния победител от сблъсъка. Резултатът стана класически в 58-ата минута, когато Анди Керъл нанесе страхотен удар с левия крак и по този начин сложи край на интригата в двубоя.

Екзитър все пак отбеляза едно попадение, което бе дело на Даниел Нардиело в 80-ата минута.

В следващия си мач тимът на Кени Далглиш играе срещу Болтън в среща от третия кръг на Премиършип. Двубоят е в събота на „Анфийлд”.

Стартов състав на Ливърпул: Рейна, Фланаган, Шкъртел, Уилсън, Робинсън, Мейрелеш (Керъл 20'), Адам (Шелви 77'), Макси Родригес, Спиъринг, Хендерсън, Суарес (Даунинг 59')