3. Офенбах хвърли бомбата в Купата на Германия

Офенбах хвърли бомбата в Купата на Германия

Скука, продължения и дузпи в последните четири мача от 1/16 финалите на надпреварата

Последните четири двубоя от фазата на 1/16 финалите за Купата на Германия бяха белязани от минималната резултатност за турнира в редовното време. Нюрнберг беше единственият от осемте отбора, който отбеляза повече от един гол в рамките на две полувремена.

Нюрнберг победи с 3:0 като гост тима на Елверсберг на „Валдщадион”, Головете отбелязаха Шибер в 43-та минута, Пинола в 50’ и Симонс, петнайсет минути преди края.

Хемницер и Щутгарт пък играха продължения, след като стигнаха до 1:1 в редовните минути. Домакините поведоха чрез Форстер в 73-та минута, но само пет след това резервата Харник изравни. Отново Харник в 106-та и 118-та минута донесе победата за гостите и се превърна в герой за своите, оформяйки хеттрик.

Борусия (М’Гладбах) отстрани гостуващия Байер (Леверкузен) след 5:4 при дузпи и 0:0 в редовното време.  В двете продължения първо Ерен Дердийок даде аванс на гостите в 107-та минута, но две минути по-късно Идрису изравни. При наказателните удари домакините се оказаха с по-здрави нерви и се класират за 1/8 финалите.

В последния сблъсък от тази фаза на Купата на Германия домакините от Офенбах поднесоха изненадата, отстранявайки Борусия (Дортмунд). Двата отбора не можаха да си отбележат голове в редовните 90 минути и продълженията, а при дузпите Офенбах надвиха гостите с 4:2.