3. Официално: Наказаха Моуриньо

Официално: Наказаха Моуриньо

Разкриха думите на съдията, които вбесиха Жозе

Жозе Моуриньо ще изтърпи наказание от два мача заради червения картон по време на загубата на Рома с 1:2 от Кремонезе във вторник вечерта, пишат италианските медии.

Моуриньо беше изгонен след кавга с четвъртия съдия в началото на второто полувреме, когато Рома губеше с 0:1.

След като изгледа по-голямата част от мача от трибуните, португалецът продължи дискусията със съдиите в съблекалнята им след последния съдийски сигнал.

"Наставникът е отстранен заради спор със съдията. Моуриньо провокира рефера в началото на второто полувреме и се държа по подобен начин при отстраняването. Освен това след мача португалецът влезе в съдийската стая и се обърна към четвъртия съдия с обидно отношение", се казва в съобщението, публикувано на сайта на лигата.

Моуриньо няма да води Рома от скамейката срещу Ювентус в неделя на "Олимпико" и в мача срещу Сасуоло на 12 март.

Според La Gazzetta dello Sport Моуриньо е притиснал Сера да обясни защо Франк Цаджу не е бил наказан след сблъсъка с Мараш Кумбула, а реферът му е отговорил „да си гледа работата“. Сера обаче не спрял дотук и след червения картон му казал: „Всички те мислят за задник. Отивай си вкъщи". Именно тези думи вбесили Моуриньо, който се закани да съди арбитъра.