3. ОГРОМЕН ШОК: Байерн падна от аутсайдер при подновяването на Бундеслигата (ВИДЕО)

Аугсбург изигра мач за историята - 2:1

Аугсбург победи с 2:1 Байерн (Мюнхен) на своя стадион в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за домакините реализираха Мадс Педерсен и Андре Хаан, а от шампионите се разписа Роберт Левандовски. Успехът позволи на Аугсбург за изплува над чертата в класирането. Байерн пък си намери майстора след серия от 4 поредни победи в първенството. Въпреки това тимът остава начело.

Първият шанс за гол се откри пред Ричардс в 7-ата минута, но с по-слабия си десен крак англичанинът стреля над вратата. В 18-ата бранител на Аугсбург върна лошо топката към Гикевич, който подцени ситуацията и позволи кълбото да мине под крака му. За щастие на полския страж, грешката му не доведе до автогол, а само до корнер. Домакините отговориха с опасна атака по левия фланг, принудила Омар Ричардс да чисти в ъглов удар.

Футболистите на Байерн не си взеха поука и малко по-късно позволиха отново да да бъдат изненадани с пробив в същата зона. Яго центрира, а Ернандес изпревари Зекри, но прати топката на крака на Педерсен, който с плътен удар изведе Аугсбург напред.

Байерн веднага се настани в противниковата половина. Мюнхенци с лекота стигаха до наказателното поле на Аугсбург, но бъркаха при последния пас. В 32-ата минута Павар опита много далечен удар, при който топката леко се отклони от играч на домакините, но Гикевич внимаваше.

Загубена от Забитцер топка в средата на терена сложи началото на атака, завършила с втори гол за Аугсбург. Яго за пореден път напредна отляво и центрира към Андре Хаан, който с глава преодоля Нойер. Това беше истински шок за Байерн, но отборът на Нагелсман реагира подобаващо и бързо успя да върне едното попадение. Разписа се Левандовски след подаване на Павар и докосване на Мюлер, което улесни полския стрелец.

Голът беше под №14 за Лева от началото на сезона в Бундеслигата и общо 101-и за Байерн през календарната година, което е нов рекорд. Освен това, Левандовски стана първият футболист след Герд Мюлер, който вкарва 11 гола като гост срещу даден съперник в германския елит.

След почивката Байерн видимо вдигна оборотите. В 50-ата минута Роберт Гумни от домакините свали топката с гърди за Левандовски, сякаш е негов съотборник. Полякът веднага шутира от въздуха, но в аут.

Аугсбург се защитаваше спокойно и головите положения пред Гикевич не бяха много. Двайсетина минути преди края Нагелсман пусна и Ерик Максим Чупо-Мотинг в опит да обърне хода на срещата. Алфонсо Дейвис можеше да изравни след каскада от финтове в наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри от целта.

В 79-ата минута Байерн разигра на скорост и топката се озова в краката на Левндовски, но той не успя да преодолее сънародника си Гикевич. В 84-ата неубедителна намеса на вратаря на Аугсбург създаде напрежение в наказателното поле, но домакините отново оцеляха.