3. Огромен шок за Байерн, изпусна успеха над Леверкузен в последните секунди ((ВИДЕО)

Двата тима врътнаха реми 2:2

Байерн Мюнхен и Байер Леверкузен не се победиха и завършиха наравно 2:2 първи мач от четвъртия кръг на Бундеслигата. По този начин "аспирините" заемат първото място във временното класиране с 10 точки, колкото имат и баварците, но са с по-лоша голова разлика.

Двубоят започна по мечтан начин за домакините от Мюнхен, които излязоха напред в резултата след два седем минути игра, когато отбита топка стигна до Хари Кейн, а англичанинът с глава я прати в мрежата на Лукаш Храдецки.

В 24-ата минута Байер Леверкузен стигна до изравнително попадение чрез Алехандро Грималдо, който изпълни по великолепен начин пряк свободен удар в горния ляв ъгъл.

В 31-вата минута Флориан Вирц намери Виктор Бонифейс, който стреля неточно. Две минути по-късно попадение на Бонифейс не бе признат заради засада.

В 36-ата минута Серж Гнабри стреля от близка дистанция към левия ъгъл, но бранител на гостите се намеси добре и блокира. В 43-ата минута Лирой Сане отправи страхотен удар от границата на наказателното поле, който премина на косъм от десния страничен стълб.

В добавеното време на първата част Серж Гнабри получи прецизно подаване в наказателното поле и стреля незабавно към долния ляв ъгъл, но Храдецки показа страхотен рефлекс и изби в корнер. При последвалото центриране Гнабри стреля от вратарското поле в аут.

В 57-ата минута пред Хари Кейн се откри страхотен шанс, след като английският национал пое прецизно подаване в наказателното поле и шутира на сантиметри от десния страничен стълб.

Байер Леверкузен опита да натисне в последните минути на срещата, като в 78-ата Вирц демонстрира добър дрибъл, озова се сам срещу вратаря, но нацели левия страничен стълб. Две минути след това Бонифейс излезе на добра позиция и нанесе удар по земя, който Свен Улрайх спаси.

Пропуските на гостите бяха незабавно наказани и в 86-ата минута Байерн Мюнхен се добра до победното попадение, след като тъкмо влезлият от резервната скамейка Матис Тел намери Леон Горецка в наказателното поле, а той на празна врата се разписа за 2:1.

Дълбоко в добавеното време на срещата Алфонсо Дейвис извърши глупаво нарушение в наказателното поле срещу Йонас Хофман и сле дпреразглеждане на ВАР бе посочена бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Есекиел Паласиос, който я превърна в гол за крайното 2:2.

В осмата минута от добавеното време попадение на Дайо Упамекано с глава не бе зачетено заради засада.