3. Огромен шок за Челси! Уест Хем разсипа "сините"(ВИДЕО)

Огромен шок за Челси! Уест Хем разсипа "сините"(ВИДЕО)

Очевидно отборът на Маурисио Почетино ще изпитва сериозни проблеми и този сезон

Челси допусна голяма издънка и загуби с 1:3 при гостуването на Уест Хем от втория кръг на Висшата лига. „Сините“ имаха сериозно превъзходство през по-голямата част от двубоя, но в крайна сметка загубиха и остават без успех от началото на сезона под ръководството на новия мениджър Маурисио Почетино.

Уест Хем влезе по-добре в мача и в 5-ата минута Роберт Санчес се наложи да спасява опасния удар на Курт Зума.

Уест Хем поведе с 1:0 в 7-ата минута, когато Джеймс Уорд-Праус центрира от корнер в наказателното поле на Челси, където Наиф Агер надскочи Конър Галахър и прати топката във вратата на Роберт Санчес.

Две минути по-късно се стигна до една от дискусионните ситуации в мача. Николас Джаксън получи извеждащ пас зад гърба на защитата на Уест Хем, преодоля и вратаря Алфонс Ареола, който след това го фаулира. Съдията Джон Бруукс свири дузпа за Челси, но страничният маркира засада. След намесата на ВАР бе потвърдено решението на страничния съдия за засада на Джаксън.

Челси организира опасна атака в 14-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Уест Хем, Джаксън стреля с глава, но над напречната греда на вратата на Ареола в аут. В 21-ата минута Конър Галахър стреля, Алфонс Ареола боксира, а Джаксън при добавката стреля много неточно в аут.

Челси успя да изравни резултата в 28-ата минута. Карни Чуквуемека се възползва от грешка на Курт Зума и вкара топката във вратата на Алфонс Ареола.

Лукас Пакета стреля в 37-ата минута, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Роберт Санчес.

Съдията Джон Бруукс свири дузпа за Челси в 42-ата минута, когато Томаш Соучек извърши нарушение срещу Рахийм Стърлинг в наказателното поле на домакините.

Енцо Фернандес изпълни наказателния удар в 43-ата минута, но много слабо и Алфонс Ареола отрази удара му.

В добавеното време на първата част Рахийм Стърлинг направи добър пробив и подаде към Бен Чилуел, който стреля, но ударът му бе блокиран.

Уест Хем отново поведе в резултата в 53-ата минута, когато Аксел Дисаси допусна много груба грешка. Джеймс Уорд-Праус пусна извеждащ пас към Михаил Антонио, който бе изпуснат от отбраната на Челси, напредна и след това с премерен удар вкара топката във вратата на Санчес.

Пред Рахийм Стърлинг се откри много добра възможност в 62-ата минута, но ударът му бе блокиран.

Уест Хем остана с човек по-малко на терена в 67-ата минута, когато Наиф Агер фаулира много грубо Николас Джаксън, заради което бе изгонен с втори жълт картон от съдията Джон Бруукс.

Леви Колуил имаше добра възможност в 80-ата минута, когато стреля от границата на наказателното поле на Уест Хем, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Ареола.

В първата минута на добавеното време на мача Мойсес Кайседо допусна груба грешка и подари топката на Пабло Форналс, който навлезе в наказателното поле на Челси и стреля, но Роберт Санчес спаси.

Челси можеше да изравни резултата във втората минута на добавеното време на двубоя, която Нони Мадуеке стреля от границата на наказателното поле на Уест Хем, получи се рикошет в играч на домакините, но Ареола плонжира и успя да избие в корнер.

Мойсес Кайседо действа много слабо в четвъртата минута на добавеното време на срещата, когато фаулира Емерсон в наказателното поле на Челси и съдията Бруукс свири дузпа за Уест Хем. Лукас Пакета реализира наказателния удар, пращайки топката в левия ъгъл в петата минута на добавеното време на мача. По този начин бразилецът оформи крайния резултат – 3:1 за Уест Хем.

В следващия кръг Уест Хем гостува на Брайтън, а Челси е домакин на Лутън.

Уест Хем има 4 точки, а Челси остава с 1.