3. ОГРОМНА ДРАМА НА "УЕМБЛИ": ВАР даде Купата на Лестър! (ВИДЕО)

ОГРОМНА ДРАМА НА "УЕМБЛИ": ВАР даде Купата на Лестър! (ВИДЕО)

Отмениха гол на Челси за минимална засада в 88-та минута, "лисиците" ликуват след 1:0

Лестър е новият носител на ФА Къп! "Лисиците" стигнаха до драматичен успех на финала срещу Челси, като победата им изглеждаше несигурна в последната минута на редовното време, когато Чилуел изравни, но ВАР се намеси и посочи, че има засада.

Така голът на Тилеманс малко след час игра остана единствен в срещата и донесе първият трофей от ФА Къп във витрината на Лестър!

В началните минути и двата отбора подходиха предпазливо и логично ситуации пред някого от двамата вратари нямаше. Първата по-интересна ситуация дойде в 16-ата минута, когато Джейми Варди засече подаване в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от Рийс Джеймс.

В 23-ата минута Мейсън Маунт получи в половината на Лестър, справи се с Союнджу, след което и стреля пред наказателното поле, но покрай лявата греда на Каспер Шмайхел. Малко след това Тимо Вернер опита силен изстрел, но високо над вратата.

В следващите минути се изля силен джъд над "Уембли", а "сините“ бяха много близо до откриването на резултата в 29-ата минута, когато създадоха най-чистата ситуация до момента в мача. Тиаго Силва получи топката в наказателното поле и опита да намери свой съотборник, но Сесар Аспиликуета и Тимо Вернер се разминаха на сантиметри с топката.

В 34-ата минута се наложи да бъде извършена смяна в състава на "лисиците". С травма напусна Джони Еванс, който беше заменен от Марк Олбрайтън. В 42-ата минута Тилеманс центрира от нов свободен удар в наказателното поле, където отново Союнджу стигна пръв до топката, като изпревари Тиаго Силва, и стреля с глава, но покрай дясната греда на лондончани.

Първата опасна ситуация за втората част дойде в 53-ата минута, когато Рийс Джеймс центрира отдясно в наказателното поле, а там Маркос Алонсо стреля с глава на далечната греда, но топката беше уловена от Шмайхел.

Лестър първи удари в 63-ата минута. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката, като тя рикошира в Айозе Перес. След това тя попадна в Люк Томас, който комбинира с Тилеманс. Белгиецът напредна и с мощен изстрел от над 20 метра прати неспасяемо топката в десния ъгъл на Кепа – 0:1.

Веднага след това на терена се появиха Джеймс Мадисън за "лисиците", както и Бен Чилуел и Криситан Пулишич за Челси. Те замениха съответно Кечели Ихеаначо, Хаким Зиеш и Маркос Алонсо.

В 78-ата минута Челси бе много близо до изравняването, когато резервата Бен Чилуел стреля с глава в долния десен ъгъл след центриране от фланга, но Шмайхел направи феноменално спасяване. Девет минути по-късно отново Шмайхел се прояви по брилянтен начин, след като спаси удар на Мейсън Маунт.

В последната минута от редовното време лондончани си помислиха, че са изравнили, когато Уес Мортган си вкара топката в собсвената мрежа, но попадението беше преразгледано със системата ВАР, а впоследствие и отменено заради тънка засада на Чилуел при центрирането довело до попадението.

Така Лестър успя да вдигне трофея в ФА Къп от петия си опит, след като през 49-та, 61-ва, 63-та и 69-та стигаше до финала, но винаги оставаше втори.

Челси - Лестър 0:1
0:1 Тилеманс 63

Стартови състави:

Челси: Кепа, Азпиликуета, Тиаго Силва, Рюдигер, Джеймс, Канте, Жоржиньо, Алонсо, Зиеш, Вернер, Маунт

Лестър: Шмайхел, Кастан, Суюнчу, Еванс, Фофана, Томас, Ндиди, Тилеманс, Перес, Ихеаначо, Варди