3. Олборг записа втори успех над Депортиво

Олборг записа втори успех над Депортиво

След като завърши на 3-о място в групата си в Шампионската лига, тимът се класира за Купата на УЕФА и се изправи срещу испанския Депортиво (Ла Коруня).

Датският Олборг продължава да пише клубната си история. След като завърши на 3-о място в групата си в Шампионската лига, тимът се класира за Купата на УЕФА и се изправи срещу испанския Депортиво (Ла Коруня). Преди седмица Олборг записа класическа победа в Дания, но отборът не се спря до тук и победи „Супердепор” на собствения им „Риасор” с 3:1.

Серхио Гонсалес откри резултата в полза на Ла Коруня и феновете на тима си помислиха, че може да се случи чудо. Само 3 минути по-късно обаче Шелтон изравни, а в даденото от съдията продължение гостите отбелязаха още две попадения, дело на Йохансон и Еневолдсен.

През втората част Депортиво не успяха да стигнат до повече попадения и мачът завърши 1:3. В самия край за втори жълт картон от игра бе изгонен Пабло Алварес. С общ резултат 6:1 напред в надпреварата продължава Олборг. Съперник на тима там ще е английският Манчестър Сити на Валери Божинов и Мартин Петров.

Депортиво – Олборг 1:3
1:0 Гонсалес 38’
1:1 Шелтон 41’
1:2 Йохансон 45’
1:3 Еневолдсен 45’

Депортиво: Арансубия; Лопес, Зе Кастро, Колото, Филипе (69’ Фернандес); Томаш, Де Гузман (46’ Алварес), Гонсалес, Лафита, Валерон; Бодипо (9’ Браво)

Олборг: Заза; Бьогелунд, Беушамп, Вяелер (53’ Нилсен), Якобсен; Кака, Еневолдсен (77’ Рисгард), Аугустинусен, Йохансон; Дуе, Шелтон (56’ Курт).

Жълти картони: Лопес, Алварес (Депортиво), Якобсен, Курт (Олборг)