3. Олимпиакос прескочи групите след 1:0 срещу "бебетата" на Арсенал

Олимпиакос прескочи групите след 1:0 срещу "бебетата" на Арсенал

С пестелива игра и късмет в защита Олимпиакос спечели последния си двубой от груповата фаза на Шампионската лига срещу Арсенал с 1:0 на своя „Караискакис”

С пестелива игра и късмет в защита Олимпиакос спечели последния си двубой от груповата фаза на Шампионската лига срещу Арсенал с 1:0 на своя „Караискакис”. Единственият гол отбеляза бразилският защитник Леонардо, с който той класира отбора си за осминафиналите на най-комерсиалния европейски клубен турнир. Арсенал опропасти най-малко шест 100-процентови положения пред вратата на Никополидис, но Вела и Уолкът като по чудо не успяха да се разпишат.

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер е добре познат с методиката си за налагане на млади футболисти. Двубоят срещу Олимпиакос подобно на редица други се оказа отличен шанс за някои от подрастващите звезди на лондонския клуб да покажат на какво са способни.

Екстремно подмладеният състав на гостите показа завидни качества и увереност през първото полувреме на двубоя. Момчетата на Венгер налагаха типичния стил на игра с изненадващи извеждащи подавания и много движение в предни позиции. „Ветеранът” на фона на колегите си Тио Уолкът бе в основата на всичко опасно от страна на „артилеристите” през първата част. В 12-ата минута Уолкът бе изведен зад отбраната на домакините, стреля без подготовка, но топката попадна право в Никополидис. Младият нападател изглежда не бе в настроение, след като на два пъти показа отлична скорост при дълги пасове, но не и добро овладяване на топката, което му коства две отлични възможности пред вратата на Олимпиакос.

За домакините с опасни отигравания се отчетоха Дуду и Леонардо, които бяха близо до гола, но не успяха да пронижат вратата на Фабиански. Домакините както всяка среща на „Караискакис” имаха зад гърба си мощната подкрепа на препълнените трибуни, които засипваха с освирквания всяко докосване до топката на „артилеристите”.

Две минути след подновяване на играта при рядка грешка в защитата на Арсенал Леонардо отмъкна неуспешно изчистена топка от Кайл Бартли. Бразилският защитник напредна бързо зад закъснялата защита и с добре пласиран удар прати топката между краката на Лукаш Фабиански за 1:0.

Това не смути гостите, които продължиха да играят с голяма увереност. Аарън Рамзи и Джак Уилшър направиха пореден силен мач за Арсенал. С отлични дълги пасове от средата на терена те разтегляха играта към бързите Уолкът и Вела, които обаче с непростима лекота пропускаха на поразия пред Антонис Никополидис.

Само в рамките на три минути Уолкът и Вела бяха изведени очи в очи срещу Никополидис, но като по чудо не успяха да намерят целта. Олимпиакос също имаше шанс да удвои преднината си, но Фабиански блокира с лекота удара на откъсналия се Митроглу, който тази вечер впечатляваше повече с екстравагантния си външен вид вместо с игра.

До края на срещата резултатът остана непроменен. Арсенал остана на първото място, след като реши класирането си в предишния кръг. Олимпиакос събра 10 точки, които ги наредиха на второ място в група „Н” и осигуриха пето участие на осминафиналите за Шампионската лига.

Олимпиакос – Арсенал 1:0

1:0 Леонардо 47’

За Олимпиакос: Никополидис, Браво, Галициос, Пападопулос, Мелберг, Леонардо, Галети, Дуду (Доми – 86’), Мареска, Оскар (Пантос – 90’), Митроглу;

Наставник: Зико;

За Арсенал: Фабиански, Бартли, Гилбърт, Силвестър, Круз, Рамзи, Сонг, Мерида, Уолкът, Уилшър (Суну – 77’), Вела;

Наставник: Арсен Венгер;

Стадион: „Караискакис” – 30 000;