3. Олимпик Марсилия спечели Суперкупата на Франция в невиждан и нечуван трилър (видео)

Тимът на Дидие Дешан обърна от 1:3 до 5:4, зрителите видяха шест гола за десет минути, три от дузпи в добавеното време

Отборът на Олимпик Марсилия спечели Суперкупата на Франция в невиждан трилър, игран пред 45 000 зрители на "Стад Дьо Танжер" в мароканския град Танжер.

Вицешампионите и носители на купата на страната обърнаха феноменално, след като губеха с 1-3 до 5-4 шампиона Лил и грабнаха трофея и биха и най-драматичните мачове в историята на футбола.

Мачът бе изпълнен с драма до буквално последните секунди на мача, като само след редовните 90 минути паднаха три гола, всички от дузпи.

В началото срещата тръгна перфектно за Лил. Кучетата поведоха с ранен гол на Балмонт в 9-ата минута и при този резултата се прибраха на почивката. Кой обаче да предполага, че през вторите 45 минути ще бъдат видяни цели 8 гола.

В 57-ата минута Лил поведе с 2:0, а до 72-ата минута резултатът бе 3:1. От този момент нататък започна и истинската драма. Пет минути преди края Морел върна един гол пасив за Марсилия. В 87-ата Реми направи 3:3. В 90-ата бе отсъдена дузпа в полза на Олимпик, която бе реализирана. Само две минути след това парадоксът стана пълен, когато и Лил получи право на единадесетметров наказателен удар, който Баса реализира.

И точно когато всичко друго освен продължения, щеше да изглежда наистина повече от историческо в развоите на мачовете и описано дори в книга уникалното се случи. Андре Аю получи правото да изпълни нова дузпа в 95-ата минута и хладнокръвно я реализира, което донесе трофея на неговия отбор, а мачът ще бъде записан със златни букви в историята на това състезание.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)