3. "Олимпико" става арена на 172-ото дерби на Вечния град

"Олимпико" става арена на 172-ото дерби на Вечния град

До вчера по обяд бяха продадени над 55 000 билета

С римското дерби днес Ро­ма - Лацио приключва 31-ият кръг на Серия А. Очаква се "Олимпико" да бъде пълен, до вчера по обяд бяха продадени над 55 000 билета. Страсти­те във Вечния град гаранти­рат драми, емоции, а често пъти и трагедии в този сблъсък.

При положение че дву­боят започва в 20:45 часа (местно време), римската по­лиция я очаква гореща нощ. Ус­пехът е от жизнено значение за двата тима - Рома да спе­чели евроквота, след ка­то през последния сезон не участва в континен­талните надпревари, а Лацио все още има аспи­рации към третото мяс­то.

Дербитата имат свои­те големи герои, като очакваните заподозрени са Франческо Тоти и Ми­рослав Клозе. Капитанът на вълците има 8 гола в дербито, а рекордът си поделят Дино да Коста и Марко Делвекио с по 9. 36-годишният Франческо е пред нов 2-годишен дого­вор с клуба, като ще се опита да стигне лидера при стрелците в елита Силвио Пиола (274 срещу 226 гола).

Възстановеният голов хищник Мирослав Клозе ще води атаката на Ла­цио. Германецът е играл в последните 3 дербита, кои­то завършиха с победи за орлите, а приносът му е реша­ващ. В дебюта си Миро доне­се успеха в 3-ата минута на продължението за 2:1, в след­ващото изработи дузпа, реа­лизирана от Ернанес (2:1), разписа се и при есенно­то 3:2.

На всички нива вълци и орли са спорили 171 пъти, като Рома има 63 срещу 48 победи, равен­ствата са 60, а голова­та разлика 301-170. Балансът в Серия А също е в полза на вълците (48-54-37), при голова разлика 170-135.

Близо 6 годи­ни столичните съперници не са завършвали наравно - на 29 април 2007 г. пак жълто-червените бяха домакини при 0:0. Оттогава Рома има 7 срещу 4 успеха за Лацио.

Ако орлите запишат нова побе­да, която ще е четвърта, ще изравнят рекорда си отпре­ди 39 г. под ръководството на треньора Маестрели. За актуалния наставник на Ла­цио Владимир Петкович дер­бито е второ, докато коле­гата му Аурелио Андреацоли дебютира, след като смени по време на сезона Зденек Земан.
Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)