3. "Олимпико" видя отново Дибала, но и исторически провал (ВИДЕО)

"Олимпико" видя отново Дибала, но и исторически провал (ВИДЕО)

Конте с първи успех в Неапол

Феновете на Рома посрещнаха горещо Паоло Дибала, отказал оферта от 75 млн. евро от Саудитска Арабия, но това си остана единствения позитивен повод в неделя вечер за "вълците".

Тимът на Даниеле Де Роси разочарова срещу Емполи, записвайки историческа първа загуба в Рим от този съперник след 1:2.

Въпреки превъзходството си през първата част, домакините инкасираха попадение в секундите преди почивката, когато Еманюел Джаси бе забравен на втора греда и бившият съотборник на Петко Христов в Специя успя да я довкара.

През втората част Рома вдигна оборотите, но видимо нещата не се получаваха. Хубава атака на "вълците" завърши с бомбен удар на Лоренцо Пелегрини, срещнал гредата, а при добавката Джанлука Манчини също я запрати в страничния стълб.

В 60-ата минута дойде вторият удар за столичани, след като Емполи си спечели дузпа, реализирана от Лоренцо Коломбо.

Десет минути преди края проблясна и искрица надежда за "вълците", след като Шомородов намали.

В добавеното време удар на Дибала отново срещна гредата, а Емполи успя да съхрани своята преднина.

В Неапол също бе интересно, а Антонио Конте взе първи успех пред собствена публика след убедително 3:0 над Болоня.

На "Диего Марадона" домакините успяха да се реваншират пред своите фенове след разочароващия старт на сезона при 0:3 от Верона.

Хитър пас на Хвича Кварацхелия изведе Джовани Ди Лоренцо зад отбраната на гостите, а бранителят вкара за 1:0.

Грузинският национал сам удволи след хубав удар от границата на наказателното поле, след като нападателят проби през центъра, а при последвалият му изстрел имаше и рикошет.

В последната минута резервата Давид Нерес, направил дебют за Наполи, намери Кварацхелия в наказателното поле, който с едно докосване я запрати в мрежата на гостите - 3:0.

В ранен мач от кръга Торино се наложи над Аталанта с 2:1. Гостите от Бергамо поведоха с попадение на лятното попълнение Матео Ретеги в средата на първото полувреме. Само пет минути по-късно - в 31-вата минута сръбският халф Иван Илич изравни за "биковете".

В началото на втората част шотландецът Че Адамс даде преднина на Торино, която тимът успя да запази до края на срещата. В шестата минута на добавеното време на мача Марио Пашалич от бергамаските пропусна дузпа и лиши тима си от точка.

Торино направи страхотен старт на сезона, като в първия кръг завърши 2:2 с гранда Милан като гост, като до самия края на мача водеше с 2:0.

В друг мач от първенството Фиорентина и Венеция не успяха да си отбележат гол - 0:0. Равенството бе трето поред за "виолетовите" след 1:1 с Парма и 3:3 с Академия Пушкаш в Лигата на конференциите.

Привържениците на Фиорентина изпратиха своите любимци с освирквания след последния съдийски сигнал сега.