3. Омония и Аполон ще играят на финала за Купата на Кипър

Омония и Аполон ще играят на финала за Купата на Кипър

И за двата тима това е шанс за трофей, след като Апоел (Никозия) вече си гарантира шампионската титла.

Омония (Никозия) и Аполон (Лимасол) ще спорят на финала за Купата на Кипър, който ще се играе на 18-и май. И за двата тима това е шанс за трофей, след като Апоел (Никозия) вече си гарантира шампионската титла. Омония се нуждаеше от продължения при гостуването си на Етникос (Ахна) във втората полуфинална среща и се класира след 1:1 и с общ резултат 2:1. Омония спечели първата среща с 1:0, а сега в 54-ата минута Левани Кебадзе даде аванс на домакините от Ахна. Леандро изравни в 113-ата минута и прати зелените на финал.

Там ще ги чака Аполон (Лимасол), за когото това е последен шанс да си осигури участие в Лига Европа. Вчера Аполон отстрани Анортозис на Станимир Стоилов. В мач-реванш като домакин Анортозис загуби с 1:2 от Аполон. Първата среща завърши наравно 1:1. Кафу откри за домакините в 7-та минути. Гостите стигнаха до успеха с попадения на Бангура в 77-та и на Мърдакович в 90-та минута. В последните секунди на мача в игра за Анортозис се появи Станислав Ангелов.