3. Осакатен Байерн излъга Арсенал и влезе в полуфиналите (ВИДЕО)

Осакатен Байерн излъга Арсенал и влезе в полуфиналите (ВИДЕО)

Кимих вкара победния гол на "Алианц Арена" за 3:2 общ резултат от двата мача

Байерн Мюнхен загърби провала си в Бундеслигата и Купата на Германия и успешно прогресира към полуфиналите на Шампионска лига. Баварците отстраниха Арсенал с общ резултат 3:2, след като го победи с 1:0 в четвъртфиналния мач-реванш.Байерн Мюнхен започна по-активно в дебютните минути на срещата. Лерой Сане направи пробив по дясното крило и комбинира с Йозуа Кимих, който центрира за Хари Кейн, чийто удар от воле премина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от давид Рая в 3-ата минута.

Джамал Мусиала отправи мощен удар от средна дистанция в 24-ата минута, но Давид Рая успя да отрази, след като демонстрира страхотен рефлекс.

В 29-ата минута Мартин Йодегор проби през средата, сслед което отправи удар към десния ъгъл на вратата. Мануел Нойер бе на мястото си и успя да отрази, въпреки че топката придоби различна траектория след коварен рикошет. Байерн Мюнхен успя да удари пръв в 64-ата минута. Лерой Сане проби по десния фланг и центрира, но Давид Рая отби. Топката достигна до Рафаел Герейро на левия фланг, а португалецът центрира към точката за изпълнение на дузпа, а там Йозуа Кимих се измъкна от персоналния си пазач и след удар с глава след плонж опъна мрежата зад стража на Арсенал.

В първата минута от добавеното време на срещата Джамал Мусиала можеше да реши всичко в полза на своя тим, след като завърши своя самостоятелен рейд с точен удар от близко разстояние, но той бе твърде слаб, за да затрудни Давид Рая.