3. Осасуна вгорчи завръщането на Бенитес в Испания (ВИДЕО)

Осасуна вгорчи завръщането на Бенитес в Испания (ВИДЕО)

След победа с 2:0 над Селта

Осасуна стартира първенството на Примера дивисион с успех с 2:0 като гост над Селта, вгорчавайки завръщането в испанското първенство на треньорската легенда Рафаел Бенитес.

Рубен Гарсия откри резултата за гостите в 24-ата минута, а Мой Гомес четвърт час преди края оформи крайния резултат.

Въпреки че домакините владееха инициативата през по-голямата част от мача, Осасуна прояви търпение, възползва се от шансовете си и така наказваше всяка грешка на съперника.

В 24-ата минута Рубен Пеня отправи страхотно центриране отдясно, а Анте Будумир уцели гредата с глава, а топката се отби до Рубен Гарсия, който я прати в мрежата.

В следващите 10-ина минути галисийците не успяха да се ориентират както трябва, но все пак завършиха частта с няколко добри атаки и удари покрай гредите.

Второто полувреме не беше с кой знае колко различен сценарий. Вратарят на Осасуна Ерера обаче беше сигурен. Крайното 2:0 оформи Мой Гомес в 74-ата минута по подобие на Гарсия.

Пеня отново беше с главна роля за гола. Той проби по брилянтен начин през няколко бранителя на Селта, стреля, а гредата спаси за кратко Иван Вилар. След като топката се отби до Гомес, той си нагласи топката на десния крак и с прецизно изпълнение я прати в мрежата.