3. Осимен изпусна и вкара дузпа в шампионския мач на Наполи (ВИДЕО)

Осимен изпусна и вкара дузпа в шампионския мач на Наполи (ВИДЕО)

Пертенопеите надвиха Фиорентина с 1:0 на "Диего Марадона"

Наполи успя да зарадва феновете си с успех над Фиорентина 1:0 само няколко дни след като официално завоюва третото си Скудето в историята.

За разлика от атмосферата на трибуните на терена нямаше празник. Домакините не започнаха много добре срещата и Фиорентина бе по-активният отбор в началото. Първата добра възможност в мача се откри пред Йович.

След центриране на неговия сънародник Терзич нападателят стреля с глава, но Голини отрази удара. Малко по-късно Йович получи нов шанс, но от малък ъгъл отново не успя да преодолее вратаря.Наполи не успяваше да създаде много в предни позиции, а Осимен бе изолиран. Тимът на Спалети стигна до най-добрата си възможност през първото полувреме в 33-ата минута, когато Ди Лоренцо направи двойно с Распадори и излезе на отлична позиция. Ударът му обаче не беше добър и топката отиде в ръцете на вратаря. До почивката още веднъж Йович не се възползва от възможност. Терзич го намери в наказателното поле, той изпревари защитник и засече топката, но тя отиде покрай вратата.

В самия край на първата част Ървинг Лосано получи контузия и в игра се появи Хвича Кварацхелия. Спалети очевидно не беше доволен от представянето на неговия тим и по всяка вероятност бе споделил това с играчите, защото те започнаха по-активно второто полувреме. Присъствието на Кварацхелия, както и влизането на Жиелински и Лоботка, правеше играта на домакините в атака далеч по-организирана. Малко след почивката новите шампиони на Италия можеха да поведат. Грешка в защитата на “виолетовите” доведе до дузпа, след като Амрабат повали Лоботка. Ударът на Осимен от бялата точка обаче бе отразен от Терачано, който се справи и с добавката на Ди Лоренцо.

Наполи играеше доста по-силно след почивката, а половин час преди края на мача из небето започнаха да се виждат фойерверки. Осимен пропусна още една отлична възможност. Той се измъкна от Миленкович и опита да прехвърли вратаря, топката тупна на земята и се удари в горната греда. В последствие бе отсъдено и нарушение на нападателя.

Малко след това Наполи спечели и втора дузпа, която този път Осимен реализира за крайното 1:0.