3. Оскар наниза хеттрик, а Азар се отпуши при разгром на Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Оскар наниза хеттрик, а Азар се отпуши при разгром на Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Английският шампион разби МК Донс с 5:1 в 4-ия кръг на ФА Къп, дебютант също вкара гол

Оскар вкара хеттрик, Еден Азар най-сетне се отпуши, а Челси постигна най-убедителната си победа този сезон след 5:1 като гост над МК Донс в 4-ия кръг за Купата на Англия.

Английският шампион продължи добрата си серия под ръководството на Гуус Хидинк и натрупа самочувствие пред гола днес срещу борещия се за оцеляване в Чемпиъншип съперник. Това бе първи сблъсък между Челси и МК Донс въобще в историята, но разликата в класите бе видна и приличаше по-скоро на тренировка за Челси.

Вратарят Мартин направи чудесно спасяване срещу Диего Коща в 3-ата минута, после отрази и удар на Иванович, а Фабрегас направи голям пропуск след хитър пас на Азар.

Ужасен пас в защита позволи на Диего Коща да напредне вляво и да пусне на празна врата за Оскар, който на шпагат засече за 1:0 в 16-ата минута.

МК Донс зарадва феновете си 5 минути по-късно, когато Самир Карътърс стреля извън наказателното поле, топката се отби от Матич, описа парабола и прехвърли Тибо Куртоа за 1:1.

Баба Рахман пусна идеално за Диего Коща и Оскар на 3 метра пред вратата, но двамата направиха по-трудното и си попречиха взаимно да вкарат.

В 33-ата минута Рубен Лофтъс-Чийк подаде в коридор вдясно за Оскар, който силно по диагонала отново изведе „сините” напред с втория си гол.

Минута преди почивката Оскар пое вляво след пас на Фабрегас, мина покрай няколко защитници, навлизайки към центъра и оплете в далечния десен ъгъл за 3:1 и оформи хеттрик, който е първи за играч на Челси през този сезон.

9 минути след паузата Еден Азар бе изведен вляво, втурна се в наказателното поле и бе съборен от Потър за дузпа. Белгиецът сам застана зад топката и вкара уверено в долния ляв ъгъл първия си гол от 32 мача насам за 4:1. Азар за последно вкара на 3 май срещу Кристъл Палас.

Младият Бертран Траоре замени Диего Коща и само 5 минути по-късно получи пас от Азар и с веднага с левия крак намери долния десен ъгъл – 5:1. Така той ознаменува с гол дебюта си за ФА Къп.

До края Траоре направи пропуск, а Куртоа не позволи да допусне втори гол.