3. Откриха „Ла Лига“ с голово реми (ВИДЕО)

Откриха „Ла Лига“ с голово реми (ВИДЕО)

Билбао и Хетафе не се победиха в първия мач от елита на Испания

Новото първенство в испанската Примера дивисион беше открито с равенство 1:1 между отборите на Атлетик (Билбао) и Хетафе. Срещата премина без ритъм, пълна с неточности, с доста малко комбинации и липса на инициатива.

Но домакините откриха резултата със страхотен гол Ойхан Сансет, а в 8-ата минута на второто полувреме Константинус Уче изравни с глава за гостите от Мадрид. Това е първи гол и първи мач в Примера дивисион за този футболист, който през лятото беше докаран в Хетафе от третодивизионния Сеута.

Заслужено равенство за Хетафе, който показа на "Сан Мамес" точно толкова, колкото спечели точка в един от най-сложните мачове за сезона. Те бяха по-добри през първия половин час, но Сансет отбеляза първи и разби настроението на сините.

През второто полувреме тимът на Хосе Бордалас излезе силен благодарение на включването на Питер Федерико, който имаше шанс да уцели гредата. Уче обаче щеше да вкара в първия си гол в Първа дивизия.

В последните 25-30 минути домакините от Билбао натиснаха здраво, създадоха доста положения пред вратата на сините от Мадрид, но без резултат. В 72-ата минута на терена се появи Нико Уилямс, заменяйки Алекс Беренгуер. Уилямс беше носен наистина на ентусиазма на домакинската публика и минути по-късно негов дрибъл по лявото крило едва не доведе до гол, но страхотното му изпълнение беше дълго аплодирано от публиката на Сан Мамес.