3. Отново Чичарито спаси Юнайтед, този път срещу Уулвс за Карлинг (видео)

Отново Чичарито спаси Юнайтед, този път срещу Уулвс за Карлинг (видео)

Резервите на Юнайтед пребориха трудно „вълците” на „Олд Трафорд” с 3:2 и гол в последната минута, дело на мексиканското „Грахово зрънце”

Без българския нападател Димитър Бербатов в състава си Манчестър Юнайтед постигна драматична победа с 3:2 над гостуващия Уулвърхемптън в мач от осминафиналната фаза на турнира Карлинг Къп.

Настоящите носители на отличието обаче за пореден път показаха затруднения в задържането на своята преднина, след като на два пъти повеждаха и допускаха изравнявания.

Първо новото португалско попълнение Тиаго Бебе даде преднина на „червените дяволи” в техния дом, след като негов изстрел отдясно в 56-ата минута рикошира в Джордж Елокоби и спря в мрежата зад стража на „вълците” Уейн Хенеси.

Само четири минути по-късно обаче именно Елокоби възстанови равенството засичайки с глава центриране от корнер.
Нови 10 минути след изравнителното попадение Юнайтед пак взе преднина, след като Парк Джи-Сунг се възползва от разбъркване в наказателното поле на Уулвс.

И тъкмо, когато публиката в Манчестър си помисли, че попадението на южнокорейският национал ще реши срещата, „вълците” отново изравниха.

Силван Ебанкс-Блейк и Стивън Флетчър комбинираха, извеждайки Кевин Фоли в чиста позиция и ирландецът преодоля Бен Амос, изравнявайки за втори път резултата в срещата.

Двата отбора вече мислеха за предстоящите продължения, когато появилият се преди броени минути на игрището Хавиер Ернандес сложи окончателно точка в спора, след като получи пас от Дарън Гибсън, преодоля няколко бранители на гостите и реализира шестото си попадение в последните шест мача с екипа на „червените дяволи”.

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: Бен Амос, Браун, Смоулинг, Евънс, Фабио (’74 Браун), Парк (’90 Морисън), Гибсън, Карик, Обертан, Бебе (’81 Ернандес), Македа;

Уулвърхемптън: Хенеси, Елокоби, Мойоколо, Бера, Фоли, Джоунс, Мансиен, Хънт, Джарвис (’86 Дойл), Блейк (’81 Бент), Флетчърл;
Така настоящите шампиони на турнира продължават напред в надпреварата, а ето и останалите резултати от Карлинг Къп:

Испуич – Нортхемптън 3:1
Лестър – У.Б.А. 1:4
Уигън – Суонзи 2:0
Бирмингам – Брентфорд  5:4 след дузпи  (1:1)

Сряда, 21:45 часа: